grzechy urodowe

5 grzechów przeciwko urodzie. Czego nie robić, jeśli chcemy wygląd młodo?

Cześć, Ślicznotki 🙂

Dziś na tapet bierzemy nasze grzeszki, czyli najpopularniejsze błędy, które przyspieszają starzenie się skóry. Nie takie zwykłe błędy, ale te, które mogą nas naprawdę postarzyć. A przecież każda z nas chciałaby zachować młody wygląd jak najdłużej, prawda?

Nie chcę powiedzieć, że nie wiecie, jak o siebie dbać. Ale pewnie większość z was popełnia te popularne błędy przyspieszające starzenie się skóry. I wiecie co? Ja też je popełniałam (i czasami popełniam nadal). To nic złego. Grunt to dowiedzieć się, co szkodzi naszej skórze i sprawić, że takich potknięć będzie mniej.

5 GRZECHÓW PRZECIWKO URODZIE

Czyli kilka słów o tym, co szkodzi skórze i przyspiesza jej starzenie się!

Trendy w pielęgnacji zmieniają się z roku na rok, a właściwie z sezonu na sezon. Dziś używamy lepszych kosmetyków niż kilka, kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat temu. Pielęgnujemy skórę świadomie… a mimo to nadal popełniamy błędy, przez które starzejemy się szybciej.

Oto największe grzeszki przeciwko urodzie – zdziwicie się, bo wcale nie dotyczą tylko pielęgnacji, a wszystkich aspektów, które mają wpływ na to, w jakiej kondycji jest nasza skóra.

GRZECH NR 1

Picie zbyt wielu kaw dziennie.

Dla wielu z nas kawa z rana to obowiązkowy element, bez którego nie jesteśmy w stanie poprawnie funkcjonować. Często rozpoczynamy dzień od kawy zamiast śniadania, a w trakcie dnia wypijamy kilka kolejnych filiżanek.

Jaki jest wpływ kawy na nasz organizm? Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kawa sprzyja odwadnianiu, a przecież najszybciej starzeje się właśnie ta skóra, która jest sucha. Picie zbyt dużej ilości kawy to prosta droga do pojawienia się pierwszych zmarszczek i pogłębienia tych istniejących.

GRZECH NR 2

Spanie w makijażu.

Czasami sama nie dowierzam, że to jest możliwe, ale okazuje się, że jak najbardziej. Tego błędu ja akurat nigdy nie popełniłam, ale są kobiety, które zasypiają w makijażu.

Warto wiedzieć, że niezmywanie makijażu przed snem to bardzo, bardzo poważny błąd. Skóra regeneruje się w nocy, a żeby zrobić to bez przeszkód, musi być dobrze oczyszczona. Kosmetyki zalegające na skórze sprawiają, że skóra nie może się dokładnie oczyścić i zregenerować. Zatykają się jej pory, pojawiają się podrażnienia, a skóra się starzeje.

GRZECH NR 3

Pocieranie oczu i ich mrużenie.

Czy wiecie, jakie zmarszczki pojawiają się najwcześniej na naszej twarzy? Oczywiście zmarszczki mimiczne i to te wokół oczu, które pieszczotliwie nazywamy kurzymi łapkami. One też mogą się pojawić wcześniej lub później w zależności od tego, jak o siebie dbamy.

Pewnie niektórych zdziwię, mówiąc, że mrużenie i pociera oczu przyspiesza pojawianie się zmarszczek. Ale to prawda! Jeśli robimy to często, możemy niepotrzebnie rozciągnąć skórę i sprawić, że straci elastyczność. A nie jest to trudne, bo w okolicy oczu jest naprawdę cienka i delikatna.

GRZECH NR 4

Nieprawidłowa waga i dieta.

To teraz coś dla maniaczek odchudzania, które stosują restrykcyjne diety. O ile jednorazowy detoks raczej nie powinien nam zaszkodzić, o tyle skóra nie lubi być niedożywiona i bycie na diecie „na stałe” nie jest dobre.

Jeśli dieta jest nieprawidłowa, skóra nie otrzymuje niezbędnych składników, dzięki którym może się regenerować. Jeśli mamy nieprawidłowy wskaźnik BMI, a do tego nasza dieta nie jest zrównoważona, szybko zauważymy efekty – skóra straci jędrność i elastyczność, bo nie będzie zdolna do produkowania odpowiedniej ilości kolagenu i elastyny.

GRZECH NR 5

Długie, gorące kąpiele.

Na koniec zostawiłam kąpiele, bo i one mają wpływ na to, jak wygląda nasza skóra. I nie jest to akapit skierowany tylko do posiadaczek wanny, bo taki sam wpływ na skórę mają gorące kąpiele i gorące prysznice. Jaki?

Niestety, branie długich kąpieli w gorącej wodzie znacznie osłabia naturalną barierę lipidową naszej skóry. To warstwa ochronna, która zapobiega odwadnianiu skóry i chroni ją przed UV. Gorące kąpiele mogą więc spowodować suchość skóry, podrażnienia, a także pojawienie się rozszerzonych naczynek. To wszystko nas postarza.

Czy dopisałybyście do tej listy jeszcze jakieś urodowe grzeszki, które przyspieszają starzenie się skóry?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.