Bezpieczny manicure. Lakiery hybrydowe bez formaldehydu

Czasami pytacie mnie, czy są lakiery hybrydowe, które nie uczulają? Oczywiście, że są i właśnie o nich będzie mój dzisiejszy wpis. Podpowiem wam, jakie lakiery hybrydowe bez formaldehydu możecie kupić, żeby nie szkodzić swoim paznokciom i móc je malować bez obaw.

Czytajcie, komentujcie i dzielcie się wpisem!

Uczulenie na lakiery hybrydowe

Problem reakcji alergicznych na składniki produktów używanych do manicure hybrydowego jest wbrew pozorom bardzo częsty – wiele z was nie może korzystać z dobrodziejstw tego zabiegu, ponieważ kończy się to:

  • osłabieniem płytki paznokci,
  • trudnymi do usunięcia przebarwieniami,
  • pieczeniem, swędzeniem, podrażnieniami,
  • zwiększoną łamliwością paznokci,
  • a nawet odchodzeniem płytki od skóry.

Takie alergie na lakiery hybrydowe są z reguły wynikiem działania jednego składnika: formaldehydu. Jeśli on lub jego pochodne znajdują się w lakierze, nie powinniśmy go stosować. Są jednak takie lakiery hybrydowe, które nie zawierają formaldehydu, dzięki czemu można stosować je bez obaw.

Lakiery hybrydowe bez formaldehydu

Sama długo szukałam takiego lakieru hybrydowego, który mogłabym stosować bez obaw. Wiele prób i testów nowości wypuszczanych na rynek kończyło się dla mnie tym, że moje paznokcie robiły się miękkie i słabe – wreszcie znalazłam parę firm, które oferują coś, co mogę stosować regularnie nie zniszczę sobie płytki.

To lakiery hybrydowe bez formaldehydu, czyli tego złego gościa, przez którego wszystkie te problemy. Stosuje się je tak samo, jak standardowe lakiery hybrydowe – również utwardza się je pod lampą i są tak samo trwałe. Z tą różnicą, że nie zawierają toksycznego formaldehydu, który (to ważne!) przy długotrwałym stosowaniu ma działania kancerogenne.

Okazuje się, że da się zrobić lakiery hybrydowe, które nie niszczą paznokci i nie zawierają substancji toksycznych. Da się, ale to wymaga znalezienia bezpiecznych zamienników niektórych substancji i popracowania nad formułą. Niektórym producentom po prostu łatwiej stosować standardowe rozwiązania i liczyć, że my – konsumentki – nie zorientujemy się, że taki manicure hybrydowy nam szkodzi.

Jakie lakiery bez formaldehydu polecam?

Manicure hybrydowy może być równie piękny, równie trwały, a do tego nieszkodliwy, jeśli wybierzemy właśnie bezpieczne lakiery hybrydowe bez formaldehydu. Gdzie je kupić? Jak je znaleźć? Szukajcie przede wszystkim produktów, które są oznaczone jako formuła 3-free, bo wówczas nie zawierają trzech szkodliwych substancji: formaldehydu, toluenu i ftalanów.

Oto trzy propozycje ode mnie – marki, które przetestowałam i z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, kto ma alergię na formaldehyd.

1. Lakiery hybrydowe CND Shellac

Zdecydowanie najczęściej polecane lakiery hybrydowe bez formaldehydu, czyli lakiery hybrydowe, które nie uczulają, to te od marki Shellac. O ile się nie mylę, są to pierwsze takie formuły dla osób z alergiami i problemami przy standardowych produktach – stąd tak duża ich popularność. Ja polecam Shellac nie tylko dlatego, że ma formułę 7-free (pozbawioną aż siedmiu szkodliwych składników), ale też z uwagi na duży wybór kolorów. Poza tym łatwo zapamiętać, że żeby zamiast po Semilac, sięgać po podobnie brzmiący Shellac. Spróbujcie, bo jakość jest super.

2. Lakiery hybrydowe NCLA

To z kolei marka amerykańska, spod której skrzydeł wyfrunęła seria delikatnych dla paznokci lakierów bez substancji takich jak formaldehyd, toluen, a także aceton. W ofercie NCLA nie tylko są lakiery hybrydowe, ale też klasyczne formuły, które umożliwiają częstsze zmienianie manicure. Co ciekawe, lakiery hybrydowe NCLA są cruelty-free, czyli mogę polecić je wszystkim wegankom, które lubią mieć pięknie pomalowane paznokcie.

3. Lakiery hybrydowe Cuccio

Na koniec lakiery, które nie wyglądają może bardzo spektakularnie, jeśli chodzi o opakowanie, ale przecież to nie buteleczka świadczy o jakości produktu, ale to, co w środku. A w tym przypadku czarny flakonik kryje w sobie formułę bez formaldehydu, DBP czy toluenu. Dzięki tej staranności w doborze składników lakiery hybrydowe Cuccio są polecane alergikom i osobom, które mają uczulenie na hybrydę lub po prostu nie chcą nakładać na swoje paznokcie chemii.

Znacie jakieś jeszcze lakiery hybrydowego dla osób z alergiami?
Jeśli tak, podzielcie się nimi w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.