biała kosmetyka

Biała kosmetyka – nowy trend, czyli pielęgnacja zgodna z naturą

Dziewczyny!

Czy spotkałyście się kiedyś z określeniem ‘biała kosmetyka’? Ja dopiero niedawno je poznałam. W tym wpisie postaram się opowiedzieć wam, czym jest ‘biała kosmetyka’ i jak wprowadzić zasady rządzące tym trendem w swojej pielęgnacji. Jeśli kogoś zaciekawiłam, to zapraszam na wpis.

Biała kosmetyka. Czyli co?

Określenie ‘biała kosmetyka’ stosuje się do opisywania grupy produktów i zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, stopy, dłonie i całe ciało, które mają dobroczynne działanie, są naturalne, nie są inwazyjne, nie szkodzą i nie maskują problemów (jak np. kosmetyki kolorowe).

Nie ma tutaj znaczenia, czy stosujemy je w domowym zaciszu, czy wyspecjalizowanym gabinecie. Biała kosmetyka to raczej określenie sposobu pielęgnacji zgodnej z naturą, a nie miejsca, gdzie ją stosujemy.

Biała (czyli dobra) kosmetyka

Pewnie kojarzycie z różnych bajek czarne charaktery, które zawsze były złe. Czarna magia też była zła i niebezpieczna. Wszystko, co czarne, raczej wiązało się z negatywnymi odczuciami.

Biel jest natomiast synonimem dobra, uczciwości, czystości i bezpieczeństwa. Co oznacza, że biała kosmetyka – niczym biała, dobra magia – działa na skórę w pozytywny sposób, przynosząc jej zdrowie, a nam szczęście (bo kto by się nie cieszył np. z zadbanej i pięknej cery).

Ewolucja terminu ‘biała kosmetyka’

Tak właściwie określenie to zostało zapożyczone z produkcji kosmetycznej. Tam wyróżnia się produkty, które są przeznaczone do makijażu lub do pielęgnacji. Ta druga grupa to właśnie biała kosmetyka.

Dziś jednak znaczenie tego terminu wyewoluowało i jest o wiele szersze. Kosmetyką białą nazywa się nie tylko produkty (kremy, mleczka, olejki, żele, płyny), ale też procedury pielęgnacyjne (okłady, masaże, kompresy, kąpiele). Przy czym ważniejsze niż to, że są one przeznaczone do pielęgnacji, jest to, że kosmetyka biała jest szlachetna i działa pozytywnie.

Pielęgnacja naturalna

Biała kosmetyka jest trochę synonimem pielęgnacji zgodnej z naturą. To nic innego jak używanie produktów o naturalnych składach, bezpiecznych dla nas, na bazie skutecznych i łagodnych substancji, które dogłębnie pielęgnują, a nie maskują problemy.

Jeśli stosujemy wyłącznie produkty i zabiegi zgodne z aktualnymi potrzebami naszej skóry, świadomie wybierając tylko to, co jest naturalne i bezpieczne, to biała kosmetyka nie jest nam obca.

Biała kosmetyka. Czego używać?

Najważniejszym orężem w przypadku białej kosmetyki są rzecz jasna wszystkie profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji skóry z określonymi problemami np. cellulitem, pękającymi naczynkami, zmarszczkami, nadmiernym przetłuszczaniem się. Jeśli coś jest nakierowane na konkretny problem (i do tego oczywiście naturalne), to właśnie biała kosmetyka.

W ramach białej kosmetyki możemy stosować zarówno kremy, maski, balsamy, peelingi, okłady i skoncentrowane serum – grunt, żeby były to formuły silnie odżywcze, skuteczne, a przy tym bez żadnych substancji potencjalnie szkodliwych np. parabenów, ftalanów, silikonów.

Biała kosmetyka w salonie urody

Białą kosmetyką znajdziemy też w ofercie coraz większej liczby salonów urody. Kosmetyczki doskonale wiedzą, że ten trend jest dla naszej skóry zbawieniem, dlatego wprowadzają do swoich usług zabiegi ze skoncentrowanymi formułami bogatymi w kolagen, kwas hialuronowy, morskie minerały, oleje i witaminy – wszystko naturalne i potrzebne naszej skórze. Oczywiście nie ma mowy o ingerujących zabiegach, więc biała kosmetyka opiera się na manualnych czynnościach takich jak relaksujące masaże i energetyzujący wcierki.

Zalety białej kosmetyki

Najważniejsze plusy stosowania się do zasad białej kosmetyki to:

  • łagodne i delikatne działanie na skórę;
  • działania zgodne z naturą;
  • nie obciążanie skóry zbędnymi składnikami chemicznymi;
  • brak podrażnień i tego typu reakcji;
  • pielęgnowanie w zgodzie z naturalnym cyklem naszej skóry;
  • skuteczne działanie od środka.

Jak podoba wam się ten trend w pielęgnacji? Czy biała kosmetyka to coś dla was? A może już ją stosujecie, tylko jeszcze o tym nie wiedzieliście?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.