kosmetyki mineralne

Cienie pod oczami i popękane naczynka? Maskujemy kosmetykami mineralnymi

Cześć dziewczyny!

Czerwone pajączki i zasinienia pod oczami to jedne z najczęściej pojawiających się niedoskonałości skóry. Potrafią nieźle namieszać w życiu. Na szczęście są takie kosmetyki, które pomogą ci je zakryć. O czym mowa? Chodzi o kosmetyki mineralne. Zobacz, jak użyć ich w makijażu, żeby pięknie wyglądać.

POPĘKANE NACZYNKA I ZACZERWIENIONA SKÓRA

Tu przydadzą ci się korektory mineralne. Kosmetyki są bardzo dobrze napigmentowane, dzięki czemu zapewniają bardzo wysoki poziom krycia. Zamaskują zarówno rozległe podrażnienia skóry, jak i niewielkie niedoskonałości. Jeśli chcesz zakryć punktowe zaczerwienienia, użyj małego pędzla z włosiem ułożonym na kształt kulki. W celu zakrycia niedoskonałości o bardzo dużej powierzchni stosuje się gąbeczkę lub duży pędzel.

Aby uzyskać lepsze krycie, na skórę możesz nałożyć mineralny podkład kryjący, a następnie zastosować korektor. Jeżeli twoja twarz jest mocno zaczerwieniona, użyj zielonego cienia. Na niewielką ilość zaaplikowanego kosmetyku nanieś podkład, a potem korektor. Całość utrwal mineralnym pudrem.

CIENIE POD OCZAMI

Do zakrycia cieni pod oczami przyda ci się podkład rozświetlający. Nie używaj korektora, który ma właściwości antybakteryjne i z tego powodu mógłby wysuszać delikatną skórę oczu. Podkład zaś ma delikatną konsystencję i zawiera pyłek miki, który odbija światło. Mimo że nie ma tak dobrego krycia jak korektor, niedoskonałości można zakamuflować, nakładając kilka warstw produktu. Stopień rozświetlenia zaś uzależniony jest od liczby naniesionych warstw.

Cienie pod oczami najlepiej zakrywać przy pomocy małego pędzla lub spiczastej części gąbeczki. Sposób aplikacji podkładu jest bardzo ważny. Nie wolno nakładać go tuż pod dolną powieką, bo mógłby dostać się do oczu i wywołać podrażnienie. Kosmetyk powinno aplikować się wokół oczu oraz w kształt trójkąta pod oczami i nad kośćmi policzkowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.