sztuczne rzęsy

Czyszczenie sztucznych rzęs. Czy możesz nosić te same rzęsy kilkukrotnie?

Dziewczyny, dzisiaj rozprawię się z jednym z najbardziej denerwujących mnie mitów, które krążą wokół sztucznych rzęs. To gadżet, który jest ogólnodostępny i naprawdę świetnie podkreśla każdy makijaż, a mimo tego nadal niewiele wiemy o jego prawidłowym używaniu.

Sztuczne rzęsy zaczęłam nosić kilka lat temu. Wcześniej myślałam, że dobra maskara wystarczy. Odkąd pierwszy raz dokleiłam sobie rzęsy na pasku, noszę je niemal do każdego wyjściowego makijażu. Na początku mojej przygody z makijażem też myślałam, że sztuczne rzęsy są jednorazowe. Kupowałam te najtańsze, bo szkoda było mi wyrzucić więcej kasy na jednorazowe wyjście. Nie raz było tak, że naprawdę namęczyłam się z docięciem, uformowaniem i przyklejeniem rzęs, a potem… wyrzucałam je, czyli robiłam to, czego nie powinnam. Reasumując:

Czy sztuczne rzęsy są na jeden raz? NIE!

No dobra, pewnie zapytacie teraz, jak użyć po raz kolejny rzęs, które są poklejone maskarą, mają resztki kleju i powyginały się przy zdejmowaniu. Jeśli zależy nam na tym, żeby nasze sztuczne rzęsy za gruby hajs posłużyły jak najdłużej, musimy opanować czyszczenie sztucznych rzęs. Choć jest to czasochłonne, bo rzęsy trzeba wyczyścić po każdym zdjęciu, warto poświęcić chwilę. Zwłaszcza, kiedy za komplet sztucznych rzęs zapłaciłyśmy tyle, co za dobre, skórzane buty. Jestem zwolenniczką dbania o drogie rzeczy, żeby wydany na nie pieniądz służył jak najdłużej. Nasuwa się jednak pytanie:

Jak czyścić sztuczne rzęsy? TO PROSTE!

Przedstawię wam metodę, którą opracowałam po wielu próbach, i która jest moim zdaniem najprostsza. Dzięki temu postaramy się zaoszczędzić czas, który normalnie przeznaczylibyśmy na namaczanie rzęs i żmudne wyczesywanie z nich zanieczyszczeń. Mój sposób jest prostszy i zachęcam, żebyście go wypróbowały.

  1. Pęsetą ściągnij resztki kleju pozostające na pasku.
  2. Namocz w płynie do demakijażu dwa płatki kosmetyczne.
  3. Pomiędzy płatkami kosmetycznymi umieść sztuczne rzęsy.
  4. Przyciśnij delikatnie rzęsy i pozostaw je tak na 1-2 minuty.
  5. Zdejmij płatki, na których powinna pozostać większość maskary.
  6. Ułóż rzęsy na czystym waciku, a patyczek higieniczny namocz w płynie.
  7. Patyczkiem usuń pozostałości maskary i resztę zanieczyszczeń.
  8. Na koniec możesz wyczesać rzęsy wyparzoną szczoteczką od maskary.

Trzymaj sztuczne rzęsy zawsze w oryginalnym opakowaniu, aby nie straciły kształtu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.