zabiegi kosmetyczne

Dziwaczne zabiegi kosmetyczne. Czy się na nie zdecydujesz?

Cześć!

Powiększanie piersi, wampirzy lifting, złote nici lub liposukcja to nic w porównaniu z zabiegami, o których za chwilę przeczytasz. Dla jednych mogą być szokujące, a dla pozostałych – czymś zupełnie normalnym. Czy jesteś na tyle odważna, żeby poddać się tym niecodziennym terapiom upiększającym?

Zabiegi kosmetyczne dla dzieci

Ostatnio bardzo popularne stały się zabiegi kosmetyczne dla dzieci. Wiąże się to z coraz liczniejszymi dziecięcymi konkursami piękności. Dasz wiarę, że u dwuletnich dziewczynek stosuje się opalanie natryskowe, doklejanie rzęs, mocny makijaż i nakładki na zęby? Co gorsza do salonów kosmetycznych przychodzą dziewczynki, którym matki przed urodzinami lub ważnymi wydarzeniami fundują manicure. Pomyśl, czy to na pewno bezpieczne i etyczne? Małe dzieci nie chcą podawać się takim zabiegom, ale robią to na życzenie matek. Co gorsza coraz więcej dzieci wygląda i zachowuje się jak dorośli. A jeśli jeszcze ci mało, to salony kosmetyczne włączają do swojej oferty zabiegi przeznaczone specjalnie dla dzieci biorących udział w konkursach piękności.

Wymasuj mnie… tequilą?

Każda z was słyszała zapewne o kąpielach w winie lub kawie. Popularna jest także piwna płukanka na włosy. A czy słyszałyście o masażu tequilą? Podobno zabieg jest bardzo popularny w Meksyku. Polega na wymasowaniu ciała łodygą kaktusa, a potem peelingiem z tequili, limonki i soli. Łodyga kaktusa złuszcza martwy naskórek, poprawia krążenie krwi i ujędrnia skórę. A jak działa alkohol? Rozluźnia mięśnie oraz łagodzi bóle stawów i te związane z reumatyzmem, pobudza pracę węzłów chłonnych. Innymi zaletami masażu tequilą są: odtruwanie organizmu, poprawa pracy układu pokarmowego i… leczenie kaca.

Tatuaż bliznowy

Jeżeli tradycyjne tatuaże ci się znudziły, to zawsze możesz wybrać tatuaż bliznowy. Zabieg, podczas którego uzyskuje się taki tatuaż, to skaryfikacja. Polega na wycięciu wzoru na skórze lub usunięciu fragmentu skóry. Warunkiem uzyskania ładnego wzoru jest prawidłowe wygojenie się rany. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, za pomocą elektrochirurgii i z zastosowaniem prądu o wysokiej częstotliwości – powoduje to ścinanie się białka. A czy wiesz skąd przywędrowała do nas moda na skaryfikację? Tatuaże tego typu ozdabiają ciała tubylców pochodzących z różnych stron świata. Są oznaką męskości lub wojowniczości, a także pełnią rolę ozdobną lub religijną.

Masaż wężami

Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki z jadem żmii. Jakby wężów w kosmetyce było mało, to zawsze możesz poddać się masażowi wężami. Od razu cię uspokajam, gady są niejadowite. Mimo to podnoszą adrenalinę, ale równocześnie wpływają na kondycję skóry. Pełzające węże łagodzą bóle mięśniowe, zapewniają odprężenie, wpływają na bóle migrenowe i bóle stawów, łagodzą zmęczenie i rozgrzewają.

Jak dwie krople wody

Chirurgia plastyczna zaszła już tak daleko, że ludzie używają jej, żeby upodobnić się do swoich idoli lub znanych celebrytów. W telewizji aż roi się od programów oferujących zmianę życia dzięki poddaniu się operacjom plastycznym. Ale uwaga: delikatna poprawa urody a ciągłe operacje plastyczne to dwie różne rzeczy i łatwo można je ze sobą pomylić. Skutek? Popadniesz w nałóg wstrzykiwania sobie tu i tam wypełniaczy oraz poprawiania tego i tamtego, aż w końcu przestaniesz przypominać samą siebie sprzed kilku lat. I pamiętaj, z operacjami plastycznymi można łatwo przesadzić. Ich „ofiary” z łatwością znajdziesz w Internecie.

Więc na jaki zabieg wybierasz się w tym tygodniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.