jak dbać o kosmetyki?

Jak dbać o kosmetyki? Moje sprawdzone sposoby

Hej!

Wizażyści zalecają, żeby kosmetyki wymieniać przynajmniej dwa razy w roku, i to zwłaszcza te, które są przeznaczone do stosowania latem lub zimą. Jednak nie ze wszystkimi produktami musisz się rozstawać. Co zrobić, żeby twoje kosmetyki na dłużej zachowały trwałość i służyły ci jak najlepiej?

Jeden zapach na zawsze

Nie jest żadną tajemnicą, że perfumy zmienia się wraz z porą roku. Ale co jeśli nie zdążysz zużyć jednej buteleczki w ciągu trzech miesięcy? Przechowaj ją w do następnego roku odpowiednich warunkach:

  • z daleka od światła, wilgoci i przeciągów,
  • w suchym pomieszczeniu,
  • w oryginalnym opakowaniu,
  • bez narażania ich na wysokie temperatury,
  • z daleka od łazienki i kuchni,
  • najlepiej w sypialni.

Kosmetyki w pudrze i kamieniu

Te produkty zachowują trwałość najdłużej, ponieważ nie zawierają wody i tłuszczów. Warto jednak co jakiś czas przecierać opakowania w środku i na zewnątrz. Używaj do tego płatków kosmetycznych i patyczków do uszu nasączonych płynem micelarnym. Takie kosmetyki należy także chronić przed wilgocią, wodą i wysoką temperaturą. Należy więc trzymać je w suchym pomieszczeniu i dokładnie zakręcać lub zamykać wieczka.

Kremy i balsamy

Kosmetyki takie należy zużyć do sześciu miesięcy od otwarcia. Chodzi tu najbardziej o kremy i balsamy w słoiczkach, do których z łatwością mogą przedostać się bakterie z powietrza lub palców. Dlatego o wiele lepiej jest stosować kosmetyki w tubkach, z pompką lub z beztlenowym systemem aplikacji.

Tusz do rzęs

Termin przydatności maskary wynosi tylko trzy miesiące, a na jakość i efekty wpływ ma jej sposób stosowania. Jednak zdarza się, że tusz już po kilku zastosowania nie spełnia oczekiwań. Wiąże się to z niedokręcaniem buteleczki, przez co do środka dostają się bakterie i powietrze. Tusz zasycha, a grudki zbierają się na szczoteczce. Potem te same zanieczyszczenia przenosisz na rzęsy; część z nich może przedostać się do oczu i wywołać poważne problemy.

Pędzle i akcesoria do makijażu

To dzięki nim nasz makijaż jest trwały i piękny, ale z drugiej strony mogą przyczynić się do powstawania niedoskonałości na skórze. Aby tego uniknąć należy przynajmniej raz w tygodniu czyścić pędzle i inne akcesoria do makijażu. Pomoże ci w tym ciepła woda, płyn do demakijażu i dobry środek do dezynfekcji. Ważny jest także sposób suszenia. Pędzle należy odłożyć w ciepłym miejscu, ale nie suszyć ich suszarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.