pielęgnacja skóry alergicznej

Jak dbać o skórę alergiczną? Kilka przydatnych wskazówek

Cześć!

Skóra alergiczna jest bardzo trudna w pielęgnacji. Każdego dnia trzeba mierzyć się z podrażnieniami, zaczerwienieniami, uczuleniami i różnego typu niedoskonałościami. Poświęcając jednak więcej uwagi i troski skórze alergicznej, można osiągnąć naprawdę świetne efekty. Sprawdź, jak dbać o skórę alergiczną.

Skóra alergiczna – przyczyny

Przyczyn skórnych alergii jest dość sporo. Do najważniejszych i najczęściej występujących należą:

  • genetyczne uwarunkowania;
  • niezdrowy tryb życia;
  • nieodpowiednio dobrane kosmetyki;
  • czynniki środowiskowe.

Alergie skórne częściej dotykają osoby, które mieszkają w gęsto zaludnionych i uprzemysłowionych częściach świata. W takich miejscach występuje mniej wirusów i bakterii, przez co układ odpornościowy nie jest tak silny, jak powinien być. Dodatkowo osłabiają go inne czynniki, np. praca w pozycji siedzącej w klimatyzowanym biurze i przy komputerze, opalanie się w solarium lub długie kąpiele słoneczne podczas wakacji, brak właściwego odpoczynku, używanie produktów z chemicznym składem.

Jak objawia się skórna alergia?

Alergie na skórze zwykle pojawiają się nagle, po zastosowaniu nowych kosmetyków, w odpowiedzi na trudne warunki atmosferyczne lub nieprawidłową pielęgnację. Wtedy na twarzy lub ciele pojawiają się czerwone plamy, skóra robi się czerwona i zaczyna się łuszczyć, może pojawić się obrzęk. Na alergie mogą być narażone osoby z różnymi rodzajami skóry: od cienkiej, przez normalną, po mieszaną i trądzikową.

Jak dbać o skórę alergiczną?

Najważniejsze w pielęgnacji tego typu skóry jest używanie kosmetyków hipoalergicznych. Zawierają takie składniki, które łagodzą podrażnienia, nawilżają,wzmacniają i uodporniają skórę na działanie alergenów. W makijażu świetnie sprawdzą się produkty z zielonym pigmentem, który neutralizuje zaczerwienienia na skórze. Ważne jest, żeby nie stosować kosmetyków z alkoholem, mydłem, kwasami owocowymi lub retinolem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.