jak dbać o paznokcie

Jak dbać o skórki przy paznokciach? Moje najlepsze metody

Cześć!

Pielęgnacja paznokci w domu lub w gabinecie kosmetycznym jest dla wielu kobiet bardzo ważna. ja stawiam na proste i sprawdzone metody, które wiele z was z dnia na dzień może wdrożyć w życie. Jak zabrać się do domowej i jednocześnie profesjonalnej pielęgnacji skórek przy paznokciach?

Jak dbać o skórki wokół paznokci?

Istnieje mnóstwo sposobów ułatwiających pielęgnację skórek przy paznokciach. Poniżej wypisałam te, które zrobisz sama w domu, bez większych nakładów czasowych i pieniężnych. Przyznam także, że są jednymi z najlepszych metod, jeśli chodzi o dbanie o paznokcie.

Stosuj krem nawilżający

Regularne używanie kremu do paznokci jest zbawienne dla dłoni i paznokci, bo są ciągle narażone na różne szkodliwe czynniki zewnętrzne. Nawilżający krem pomoże po myciu dłoni, sprzątaniu, przyjściu z zimowego spaceru lub po opalaniu się. Oprócz kremowania rąk przydadzą ci się także rękawiczki, które założysz przed zimowym spacerem lub przed pójściem spać.

Chroń przed środkami chemicznymi

Podczas sprzątania dłonie narażone są na działanie detergentów i uszkodzenia. Skóra rąk może się wysuszyć, być podrażniona, a warstwa hydrolipidowa naruszona. Aby uniknąć takich niedoskonałości, to warto przed domowym sprzątaniem założyć gumowe rękawiczki i zastosować krem nawilżający. Po sprzątaniu również dobrze jest użyć kremu, który zregeneruje ochronną warstwę hydrolipidową skóry dłoni.

Używaj masek odżywczych

Maski stosuje się nie tylko na twarz, lecz także na dłonie. Możesz przygotować własny kosmetyk, kupić gotowy produkt albo umówić się na wizytę w salonie kosmetycznym. Domowa maska odżywcza może składać się na przykład z miodu, cytryny lub olejku migdałowego. Taką maskę nakłada się na około 20 minut na dłonie, które następnie owija się folią i na które zakłada się bawełniane rękawiczki.

Rób manicure

Manicure to podstawa, jeśli chodzi o ładny wygląd dłoni. Paznokcie należy przycinać, a skórki wycinać lub odsuwać. Jeżeli są bardzo suche, to najpierw użyj nawilżającego produktu, który je zmiękczy, lub specjalnego preparatu przeznaczonego do pielęgnacji skórek i manicure.

Zadbaj o dietę

Dieta ma ogromny wpływ na wygląd i kondycję paznokci. Ważne jest nawodnienie organizmu przez spożywanie około 1 litra wody dziennie. Do jadłospisu włącz świeże owoce i warzywa, a wyrzuć szkodliwe tłuszcze, napoje gazowane, cukry i przetworzoną żywność. Pij regularnie ziołowe herbatki i w razie potrzeby stosuj suplementy diety.

Olejowanie paznokci

Ostatnio bardzo modne stało się olejowanie paznokci, które warto przeprowadzać raz na miesiąc. Niewielką ilość produktu podgrzewa się i przez 10 minut moczy się w niej paznokcie. Dobrze sprawdzą się olejki: słonecznikowy, arganowy lub migdałowy; możesz też wykorzystać oliwę z oliwek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.