błędy w pielęgnacji włosów

Jak nie dbać o włosy? Tych błędów w pielęgnacji nie popełniaj

Cześć!

Pielęgnacja włosów to wcale nie taka prosta sprawa. Myślisz, że mycie szamponem i nakładanie odżywki wystarczy? A figa! Jeżeli naprawdę zależy ci na pięknej i zdrowej fryzurze, to przede wszystkim powinnaś nie popełniać błędów związanych z pielęgnacją, a dopiero potem pomyśleć o prawidłowych produktach i zabiegach.

Tak włosów się nie myje

Prawidłowe mycie jest najważniejsze, jeśli chodzi o pielęgnację włosów. Jeżeli myjesz je za rzadko lub zbyt często, to w niedalekiej przyszłości ich kondycja się pogorszy. To samo stanie się ze skórą głowy – a jak dobrze wiemy, chora skóra głowy to słabsze włosy. Co więcej jeśli podczas mycia nie jesteś ostrożna i delikatna, to możesz być przygotowana na wzmożone wypadanie włosów. Ważne jest także, żeby pasemka i skórę głowy dobrze opłukać. Najlepiej zrobić to chłodną wodą, która zamknie pory włosów oraz wygładzi i nabłyszczy pasemka.

Nie masz dobrych kosmetyków

To kolejny błąd popełniany przez wiele dziewczyn. Do pielęgnacji włosów używaj kosmetyków dobranych do rodzaju i potrzeb pasemek i skóry głowy. Wybieraj spośród produktów typowo naturalnych, łagodnych lub aptecznych. W miarę możliwości unikaj stosowania kosmetyków mocno oczyszczających, działających zbyt agresywnie i z zawartością silnych detergentów.

Nie kładź odżywki na skórę głowy

Odżywka przeznaczona jest tylko do pielęgnacji włosów. Nakłada się ją od połowy pasemek lub na same końcówki. Nigdy nie należy aplikować odżywki bezpośrednio na skórę głowy, ani nawet u nasady włosów. Kosmetyk mógłby zapchać pory skóry i spowodować większe wydzielanie się sebum. Poza tym trudno byłoby wypłukać odżywkę spomiędzy włosów.

Bądź delikatna dla włosów

Z włosami trzeba obchodzić się jak z jajkiem. Nie wolno ich szarpać podczas mycia, wycierania i szczotkowania. Jeżeli w ten sposób będziesz traktowała swoje pasemka, to w krótkim czasie zaczną ci wypadać. Pamiętaj, żeby nigdy nie rozczesywać mokrych włosów, bo wtedy możesz je znacznie uszkodzić.

Po co ci tyle kosmetyków

Co za dużo, to niezdrowo. To przysłowie bardzo dobrze sprawdza się w pielęgnacji włosów. Jeżeli stosujesz bardzo dużo produktów do stylizacji, to bądź pewna, że odbije się to na twoich włosach i skórze twojej głowy. Stylizatory zawierają szkodliwe substancje, które wysuszają i pozbawiają pasemka blasku. Co więcej niedokładnie zmyte ze skóry głowy i włosów mogą poważnie zaszkodzić.

Źle się odżywiasz

Mówi się, że jesteś tym, co zjesz. Jeśli spożywasz tzw. jedzenie śmieciowe, to nie dostarczasz włosom żadnych odżywczych składników. Jest wręcz przeciwnie. Twoje włosy otrzymują sztuczne substancje, konserwanty oraz szkodliwe tłuszcze i węglowodany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.