kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne – proste w składzie, skuteczne w działaniu

Cześć dziewczyny!

Kosmetyki mineralne są moimi ulubionymi. Mają naturalny skład, dają świetny efekt, a do tego leczą skórę. Sprawdzają się w każdej sytuacji, niezależnie od pory dnia lub okazji. W mojej kosmetyczce znajdują się podkłady, cienie do powiek, a nawet szminki. Aby dowiedzieć się więcej o tych wspaniałych produktach, zapraszam do przeczytania mojego wpisu.

Tak mało składników…

…a tak dobre działanie. Kosmetyki mineralne zaskakują mnie zawsze, mimo że używam ich od wielu lat. Zawierają tylko filtry mineralne i barwniki. Z tego powodu nie wypielęgnują skóry w jeden dzień; na efekty trzeba trochę poczekać. Co więcej, nie zadowolą wszystkich dziewczyn kryciem lub wykończeniem, ani przedłużeniem trwałości podkładu. Niemniej jednak warto stosować kosmetyki mineralne, bo ich prosty skład gwarantuje zdrową i piękną cerę.

Trwałość kosmetyków mineralnych…

…będzie inna dla każdej z nas. U niektórych na skórze będą trzymały się przez cały dzień, u innych trochę krócej; to wszystko zależy od tego, jaki masz typ skóry i jak ją pielęgnujesz. Podkłady mineralne różnią się nieco od tych, które są dostępne w drogerii. Nie zawierają wody, lecz nierozpuszczalne i przylegające do skóry silikony. Są o wiele łatwiejsze do usunięcia, bo podczas demakijażu nie trzeba stosować detergentów.

Nie nawilżają…

…nie zapewniają mocnych efektów pielęgnujących. Kosmetyki mineralne po prostu nie zawierają składników, które mogłyby zapewnić takie działanie. W ich składzie nie znajdziemy także substancji zapobiegających odparowywaniu wody i zapewniających ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego kosmetyki mineralne mogą podkreślać suche skórki. Wniosek? Stosujcie kremy nawilżające, a wasza buzia na pewno będzie piękna.

Na specjalne okazje…

…nie zawsze się sprawdzają. Kosmetyki mineralne nie będą odpowiednie dla wszystkich, którzy wybierają się na ślub, mają rozmowę kwalifikacyjną lub inne ważne wydarzenie. Nie zapewnią idealnego krycia i nie dadzą ci takiego wykończenia makijażu jak popularne produkty drogeryjne. Z drugiej jednak strony kosmetyki mineralne należy odpowiednio aplikować i wcześniej przetestować. Zanim zaczniesz używać ich na dobre, musisz wiedzieć, jak zachowają się na twojej twarzy.

Czy wy też używacie kosmetyków mineralnych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.