[Mój poradnik] Jak zrobić perfekcyjną kreskę na oku?

Czy jest coś, co podkreśla oko lepiej niż perfekcyjnie wyrysowana na powiece, wyciągnięta nieco poza kącik, wyraziście czarna kreska namalowana eyelinerem? Osobiście kocham ten look! <3

Na pewno kojarzycie czarną kreskę w stylu lat 60. Taką, która nie tylko świetnie dopełnia makijaż, optycznie otwiera oko i podkreśla jego kształt, ale też sprawia, że po prostu czujemy się kobieco i pięknie. To klasyka, która moim zdaniem nigdy nie wyjdzie z mody. Pasuje do każdego typu makijażu, do każdego koloru i kształtu oczu, do każdej twarzy. Dobrze namalowana czarna kreska jest jak piękna ozdoba, wisienka na torcie, która dopełnia całą stylizację.

Jak namalować perfekcyjną kreskę na oku? 

Trzeba się do tego przygotować, wybrać odpowiedni produkt, technikę. A przede wszystkim wyćwiczyć stabilną i pewną rękę – z doświadczenia wiem, że im dłużej się zastanawiamy i bardziej skupiamy, tym gorszy będzie efekt. Jeśli chcesz namalować piękną kreskę, nie siedź przy tym pół godziny. Ćwicz tak dużo, aż zrobisz to jednym lub dwoma pociągnięciami aplikatora. Ja też nie umiałam robić ładnej kreski od razu, ale praktyka czyni mistrza i warto się nie poddawać. Tak więc eyeliner w dłoń i do dzieła!

KROK 1
Wybór odpowiedniego eyelinera

Żeby namalować perfekcyjną kreskę na oku, potrzebny jest przede wszystkim dobry eyeliner. I tu już na samym początku zaczynają się schody, bo eyelinerów jest wiele i każdy stosuje się trochę inaczej. Przygotowałam więc dla was rozpiskę rodzajów eyelinerów i ich

  1. Eyeliner w pisaku – najpopularniejszy i dla wielu najwygodniejszy w użyciu, bo przypomina nieco kredkę do oczu. Zakończony precyzyjną końcówką pisak dobrze leży w dłoni i sprawia, że namalowanie kreski jest łatwe nawet dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z kreskami.
  2. Eyeliner w kałamarzu – równie popularne są eyelinery w małych buteleczkach zamkniętych nakrętką z pędzelkiem. Ich zaletą jest to, że nie wysychają, mają bardzo intensywny kolor i są z reguły trwalsze. Problematyczne może być jednak ich stosowanie, bo operowanie aplikatorem umoczonym w tym kosmetycznym atramencie nie należy do najłatwiejszych.
  3. Eyeliner w słoiczku – najgęstszy z eyelinerów jest ten, który dostaniemy w słoiczku. Może mieć formę musu, wosku lub kremu, który nakłada się skośnym lub cienki pędzelkiem (oczywiście zazwyczaj nie dołączonym do zestawu). Jest trwały, nie rozmazuje się tak bardzo, ale w stosowaniu nieco trudniejszy od reszty.

KROK 2
Technika robienia kresek na oku 

Czas na najtrudniejszą część zadania, czyli namalowanie perfekcyjnej kreski na oku. Nie jest to łatwe, ale nie zrażajcie się. Na początek wybierzcie pisak, bo jest najłatwiejszy w obsłudze. Na robienie kreski pędzelkiem przyjdzie jeszcze czas, kiedy nabierzecie nieco więcej wprawy.

Od czego zacząć? Oczywiście od konturu i wyznaczenia najważniejszej linii biegnącej wzdłuż linii rzęs – zacząć można od wewnętrznego kącika lub dopiero w połowie powieki, a zakończyć w zewnętrznym lub wyciągnąć nieco dalej tzw. jaskółkę. Grubość i kształt to też kwestia dopasowania do kształtu naszych oczu i u każdego kreska może wyglądać nieco inaczej. Kontur jest więc ważny.

Co potem? Potem zostaje wypełnienie kreski kolorem tak, aby nadać jej pożądaną grubość. Warto to robić powoli i dokładnie, żeby nie wyjść poza namalowany wcześniej kontur, bo wtedy kreska będzie musiał być grubsza, i grubsza, i grubsza. Im mniej poprawek, tym lepiej.

A na koniec? Oczywiście perfekcyjne zakończenie, czyli słynna jaskółeczka. Namalowana eyelinerem czarna kreska na oku, której zwieńczenie nie jest spiczaste i perfekcyjnie wyrysowane, nie będzie wyglądała dobrze. Warto przyłożyć się do tego, że kocia kreska była powabna, zgrabna. No, chyba że idziecie w stronę przydymionego oka i lekko rozmazanej (celowo!) makijażowej stylizacji.

Oczywiście przyda wam się kilka wskazówek, bo wszystko wygląda prosto w teorii, ale gorzej, gdy przychodzi do praktykowania.

  • Jeśli nie możesz ustabilizować swojej ręki, podeprzyj ją na łokciu o blat.
  • Wyciągnięta poza kącik kreska powinna być kontynuacją linii wodnej oka.
  • Kreskę ZAWSZE należy rysować na zamkniętej powiece.
  • Jeśli nie umiesz poprowadzić równej linii, zaznacz ją sobie np. kawałkiem przezroczystej taśmy, po której następnie poprowadzić eyeliner.
  • Jeśli coś się nie uda, nie poprawiaj w nieskończoność – rozmaż kreskę i udawaj, że to smokye eye.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.