pędzle do makijażu

Naturalne vs syntetyczne. Jakich pędzli do makijażu używam?

Cześć dziewczyny!

Jak robię idealny makijaż? To proste: używam pędzli dobrej jakości. Dzięki nim nakładam podkład, blenduję cienie do powiek i kontruję twarz. Nie mam ulubionego zestawu akcesoriów; nie mam też faworytów wśród pędzli naturalnych i syntetycznych. Wybieram te, które ułatwiają mi makijaż.

Które lepsze: naturalne czy syntetyczne?

Istnieje podstawowy podział pędzli za względu na rodzaj zastosowanego włosia. Pędzle naturalne wykonane są z włosia kun, koni, łasic, kóz, a nawet wielbłądów. Są przeznaczone do wykonania profesjonalnego makijażu, a ich jakość jest bardzo dobra. Pędzle syntetyczne natomiast wytwarzane są z nylonowych lub poliestrowych włókien. Dzięki odpowiednim procesom wykorzystywanym w trakcie produkcji włosie pędzli jest miękkie i elastyczne.

Więc który pędzel jest najlepszy? Tak naprawdę nie ma jednej konkretnej odpowiedzi. Pod uwagę należy wziąć rodzaj skóry, konsystencję kosmetyków oraz warunki przechowywania i metody mycia. Musicie wiedzieć, dziewczyny, że zarówno naturalne, jak i syntetyczne pędzle mogą podrażniać. A jeśli masz wrażliwą cerę lub chorujesz na AZS, powinnaś poświęcić więcej uwagi na wybór akcesoriów do makijażu. Pamiętaj też, że pędzle należy regularnie czyścić i prawidłowo suszyć. Do mycia pędzli z naturalnym włosiem stosuj szamponu i… odżywki. Dzięki nim włosie będzie miękkie, sprężyste i delikatne. Syntetyczne produkty do malowania twarzy raz na jakiś czas warto spryskać płynem dezynfekcyjnym.

Podział pędzli do makijażu

Wizażyści dzielą wszystkie pędzle do makijażu na dwie podstawowe grupy. Pierwsza z nich obejmuje pędzle do kosmetyków sypkich, w kamieniu i w płynie. Druga natomiast łączy akcesoria dostosowane do nakładania różnych produktów kolorowych, np. cieni do powiek, pudru, szminek. Do makijażu służą też gąbeczki do aplikowania podkładu oraz szczoteczki do rzęs i brwi.

Czym różnią się pędzle do makijażu? Te do malowania twarzy są większe i miększe. Wyjątkiem są dwa pędzle, które służą do nanoszenia podkładu. Jeden z nich jest płaski i mały, dzięki czemu dokładnie rozsmarowuje produkt przy skrzydełkach nosa i wzdłuż ust. Włosie drugiego jest płasko ścięte; za jego pomocą z łatwością można ostemplować twarz. Natomiast pędzle do malowania oczu i ust są małe. Płaskie i spiczaste końcówki ułatwiają zrobienie makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.