Olejki w pielęgnacji cery – dlaczego warto? Moje ukochane oleje

Hej kochane Istoty!

Jak się macie? Nadchodzi jesień i chłodniejsze dni, ten okres bywa dla cery szczególnie trudny, bo jest narażona na wiatr, silny, mróz, niskie temperatury w dodatku nasilone stężenie smogu czy innych toksyn. Często jesień jest też czasem, gdy słońce po lecie zbiera swoje żniwo i spalona skóra nagle zaczyna kaprysić – robi się przetłuszczona, łuszczy się, pojawiają się plamki i nierównomiernie rozłożona pigmentacja. Ratunek jest jeden. Tzn. jest ich może i kilka, ale jeden jest NAJ, czyli naturalne olejki. Opowiem wam dziś, dlaczego warto stosować olejki w pielęgnacji cery, jak to robić i które z nich są najlepsze, zapraszam! 

W czym pomogą wam naturalne olejki?

Są niczym eliksir młodości, ze specjalizacją ds. pięknej skóry. Olejki zadbają o to, by skóra była doskonale nawilżona, młoda, gładka i jędrna, aby stała się idealna i bez skaz oraz bez przebarwień. Ponadto pomogą zadbać o włosy – wygładzą je, zdyscyplinują, zregenerują i zapobiegną puszeniu się włosów.

Naturalne olejki i ich rola w pielęgnacji skóry

  • tworzą ochronną barierę zapobiegającą wysychaniu skóry
  • chronią przed uszkodzeniami i UV
  • utrzymują optymalny poziom nawilżenia skóry
  • zmiękczają skórę
  • dają uczucie gładkości
  • działają przeciwzmarszczkowo
  • łagodzą podrażnienia i likwidują niedoskonałości
  • zapobiegają przesuszeniu skóry
  • poprawiają koloryt cery
  • sprawiają, że skóra wygląda zdrowo, promiennie i pięknie
  • NIE PRZETŁUSZCZAJĄ SKÓRY!

Dlaczego boimy się „tłuszczy”?

Określenie „dobre tłuszcze” jakoś do was nie trafia, prawda? Sam słowo tłuszcz przyćmiewa wszytko, przecież tłuszcz jest zły. I koniec. No bo jak inaczej?

Okazuje się, że to inny tłuszcz, a dokładnie kwas omega, czyli niezbędny, nienasycony kwas tłuszczowy. Właśnie to fundujesz swojej skórze, gdy sięgasz po olejki. Dobre kwasy Omega 3, 6, 7, 9 to po prostu idealna kuracja dla skóry. W każdym wieku. Niezależnie od rodzaju. Każda cera ma wśród dziesiątek naturalnych olejków swoje ulubione, które śmiało możecie stosować. Sprawdźcie tylko, jaki olej jest najlepszy dla waszej cery i do dzieła. Pewnie teraz chcecie wiedzieć, ja stosować taki olejek.

Jak stosować naturalny olejek?

Pamiętajcie, że naturalny olejek to nie jest jakiś tam olej ze spożywczaka! Kupcie oryginalny, nierafinowany, tłoczony na zimno i najlepiej CERTYFIKOWANY naturalny olejek, ponieważ:

  • to właśnie on ma wszystkie cenne kwasy Omega, które w zwykłym oleju giną;
  • zawiera komplet witamin;
  • zawiera cenne sterole roślinne, flawonoidy i szereg charakterystycznych, unikalnych substancji, które są bliskie określonym olejkom: skwalan, kwas rycynolowy, karotenioidy, butyrospermol itd. Te substancje to dobrodziejstwo dla skóry.

Kilka sposobów na stosowanie olejków:

+ OCM – oczyszczanie twarzy olejami – mój ukochany sposób; to nic innego jak demakijaż buzi, ale nie mleczkiem, tylko olejkiem. Nakładacie olej na buzię, masujecie (masaż też jest genialny dla cery, ale to chyba już wiecie), ścieracie buzię wilgotną, muślinową ściereczką, powtarzacie czynność. Na koniec wasza cera stanie się gładka, idealnie czysta i wypielęgnowana.

+ Dodawajcie olej do masek z glinki – to kolejna moja ukochana metoda; po prostu biorę naturalny olejek i mieszam go z białą glinką. Dodaję też odrobinę wody albo napar z rumianku. Papkę nakładam na twarz, a efekty są dużo lepsze, niż po zwykłej maseczce, którą rozrobilibyście tylko z wodą.

+ Jako tradycyjne serum do twarzy, najlepiej na noc, a przy wyjątkowo suchej skórze- na dzień, pod makijaż i pod tradycyjny krem do twarzy. Najlepszym sposobem na to, by olejek ładnie się wchłonął, jest nałożenie go na wilgotną skórę, np. zwilżoną hydrolatem do twarzy. Taka cera jest zmiękczona i bardziej chłonna, a i olejek lepiej się absorbuje i miesza z wodnistą cieczą, przez co lepiej wnika w skórę.

Dajcie koniecznie znać w komentarzu, czy przekonałam was do takiej pielęgnacji i czy chcecie spróbować i wprowadzić naturalne olejki do pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.