podkład

Po czym poznać, że używasz złego podkładu? Oznaki, z którymi natychmiast trzeba się uporać

Cześć!

Podkład to jeden z najważniejszych produktów w damskiej kosmetyczce. Może diametralnie odmienić wygląd, ujednolicić koloryt cery i odjąć kilka lat. Ale wszystko zmienia się, gdy podkład jest niepoprawnie dobrany. Sprawdź, po czym to poznać i jak temu zaradzić.

Smugi i plamy na twarzy

Jeżeli na twojej buzi pojawiły się smugi lub plamy, oznacza to, że wybrałaś niewłaściwy odcień podkładu. Może to także świadczyć o nieprawidłowej aplikacji lub o tym, że używasz starego pędzla. Co zrobić? Podkład wybieraj tak, żeby pasował do żółtych lub różowych odcieni twojej cery. Kosmetyk w zimnej tonacji świetnie sprawdzi się przy różowej cerze, a podkład o ciepłej tonacji – przy cerze żółtawej. Jak sprawdzić, czy akurat ten podkład jest dla ciebie? Dwa odcienie produktu zaaplikuj na żuchwie (nigdy na dłoni) i poczekaj kilkanaście minut. Ten, który będzie mniej widoczny, jest w sam raz dla ciebie.

Na buzi pojawiły się wypryski

Trądzik, zaskórniki, krostki? Jeśli po każdym zastosowaniu podkładu na twojej buzi pojawiają się nowe niedoskonałości, to najwyższy czas coś z tym zrobić. Przyczyną jest prawdopodobnie ciężka formuła lub chemiczny skład podkładu. Niedoskonałości mogły też powstać na skutek niedbale zrobionego demakijażu. Czy można się ich pozbyć? Jasne! Pierwszym etapem jest wyrzucenie podkładu, który spowodował pojawienie się krostek i wągrów. O wyleczeniu skóry u dermatologa nie wspominam, bo to oczywista sprawa. A co z podkładem? Postaw na kosmetyki mineralne i naturalne, które pozostają na powierzchni cery i nie zapychają porów skóry. Pamiętaj też o codziennym i bardzo dokładnym usuwaniu makijażu.

Pory skóry są większe

Są takie podkłady, które mają ciężką formułę oraz zbierają się w porach skóry i zmarszczkach. Skutek? Wszystkie niedoskonałości nagle stają się większe. Jak to naprawić? Przyda ci się podkład o lżejszej konsystencji i dobra baza pod makijaż. Być może skutecznym rozwiązaniem tego problemu będzie również regularne oczyszczanie i peelingowanie cery. A może w tym przypadku sprawdzą się też jakieś rozświetlające kosmetyki?

A jakie problemy sprawia wasz podkład, dziewczyny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.