jaki podkład wybrać?

Podkład – który będzie dla ciebie najlepszy?

Cześć!

W tubce, sypki, z filtrem, a może całkowicie naturalny? Jeżeli i ty zastanawiasz się, który podkład będzie dla ciebie najlepszy, to w tym tekście znajdziesz kilka wskazówek. Zapraszam cię do przeczytania mojego prywatnego poradnika na temat podkładów.

Który podkład wybrać i jak to zrobić?

Wybierając podkład, powinnaś odpowiedzieć sobie na kilka pytań dotyczących rodzaju cery, stopnia krycia i typu wykończenia. Weź także pod uwagę to, że koloryt i kondycja skóry zmieniają się z porami roku i wiekiem. Formuła podkładu powinna być dobrana zarówno do wysokich, jak i do niskich temperatur. Jeżeli twoja cera przesusza się, zastosuj kosmetyki z odpowiednimi składnikami. Pamiętaj również, że każdy podkład będzie inaczej reagował z cerą, inaczej na niej wyglądał, a odcień jednej marki nie musi być taki sam jak odcień pozostałych producentów.

Podkład a rodzaj cery

Jeśli wybierzesz dobry podkład, to z całą pewnością będzie on pielęgnował cerę. Dlatego tak ważne jest określenie rodzaju skóry. Podkład do cery tłustej i mieszanej powinien być płynny i mieć właściwości matujące. Taki produkt ma lekką formułę, ułatwia uzyskanie pożądanego krycia i ogranicza wydzielanie sebum. Jeżeli wykończenie makijażu jest zbyt matowe, to nawet przy tłustej lub mieszanej cerze kosmetyk może podkreślać suche skórki i zbierać się w zmarszczkach.

Podkład nawilżający daje lekkie i średnie krycie oraz naturalne wykończenie. Nawilża cerę, a dzięki zawartości drobinek odbijających światło rozświetla ją. Taki produkt jest idealny dla cery suchej i normalnej; nie sprawdzi się na skórze tłustej.

Podkład do cery dojrzałej z łatwością się stopniuje i jednocześnie dba o skórę ze zmarszczkami. Ma lekką formułę, która dobrze rozprowadza się na twarzy, nie tworzy smug i nie zbiera się w zagłębieniach skóry. Podkłady do cer dojrzałych zawierają rozświetlające pigmenty i składniki, które dbają o kondycję skóry pokrytej zmarszczkami lub starczymi przebarwieniami.

Jaki jest wasz ulubiony podkład, dziewczyny? Zostawcie komentarz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.