rękawiczka do demiakijażu

Rękawiczka do demakijażu – moja opinia

Rękawiczka do demakijażu umożliwia oczyszczenie skóry twarzy bez użycia kosmetyków. Zapewnia nie tylko demakijaż, lecz także delikatny peeling, ponieważ usuwa ze skóry martwy naskórek, suche skórki i nadmiar sebum. Jakie właściwości ma rękawiczka do demakijażu, jak jej używać i jak ją czyścić? Czy zmywanie makijażu wodą jest skuteczne? Oto moja opinia na ten temat.

Rękawiczka do demakijażu – właściwości

Rękawiczka do demakijażu jest hipoalergiczna. Możecie jej używać bez względu na rodzaj cery. Działa jak łagodny peeling, który usuwa suche skórki. Ponadto wzmacnia barierę hydrolipidową skóry i pobudza mikrokrążenie. Przeciwwskazaniem do jej stosowania nie są soczewki kontaktowe.

Rękawiczka do demakijażu została wykonana z mikrofibry, dlatego jest miękka i delikatna. Kiedy jej używacie, wykonujcie delikatne ruchy. Jeżeli makijaż się rozmazuje, nie trzyjcie go rękawicą – zamiast tego sięgnijcie po płyn miceralny, który bez trudu usunie pozostałości kosmetyków. Tymczasem mocne pocieranie twarzy może doprowadzić do powstania podrażnień i obtarć oraz do pękania naczynek. Weźcie sobie to do serca zwłaszcza Wy, które macie skórę wrażliwą, naczynkową lub trądzikową, przyjmujecie retinoidy bądź regularnie stosujecie ścierne peelingi.

Rękawiczka do demakijażu – jak jej używać?

Rękawiczkę do demakijażu moczę w wodzie – rano w chłodnej lub letniej, a wieczorem w ciepłej. Chłodna woda poprawia mikrokrążenie i pobudza organizm, a ciepła relaksuje. Usuwam makijaż delikatnymi, okrężnymi ruchami. Jedną stronę rękawiczki wykorzystuję do usunięcia makijażu z obu oczu, a drugiej – z reszty twarzy, dekoltu i szyi. Gdy fragment rękawiczki ulega zabrudzeniu, używam innego. Kiedy wykonuję demakijaż oczu, przykładam do niego rękawicę, chwilę przytrzymuję i wymiatającym ruchem usuwam resztki tuszu i cienia.

Rękawiczka do demakijażu – jak ją czyścić?

Po każdym użyciu myję rękawicę pod bieżącą wodą. Możecie wykorzystać szare mydło, ale bez gliceryny, która zmiękcza włosie materiału. Następnie ją płuczę, wyciskam i pozostawiam do wyschnięcia. Mikrofibra długo schnie, więc jeżeli używamy rękawicy dwa razy dziennie, produkt zawsze jest wilgotny. Z tego powodu albo suszę ją na balkonie, albo – gdy pada deszcz lub jest pochmurno – korzystam z suszarki. Rękawica dobrze zbiera makijaż, dlatego już po pierwszym użyciu przestaje być nieskazitelnie czysta. Produkt zachowuje swoje właściwości przez trzy miesiące codziennego użytkowania.

Czy zmywanie makijażu wodą jest skuteczne?

Producenci rękawiczek do demakijażu zapewniają, że po zamoczeniu ich w wodzie, zmyjemy każdy makijaż. Czy rzeczywiście każdy? Woda uruchamia elektrostatyczne właściwości włosia z mikrofibry, dzięki czemu rękawiczka przyciąga pozostałości makijażu i sebum jak magnes. W efekcie rękawica z mikrofibry z łatwością usuwa delikatny dzienny makijaż i kosmetyki mineralne, ale z trudem przychodzi jej zmycie kosmetyków, które zastygają na twarzy, lub makijażu wieczorowego i tym bardziej wodoodpornego. Także zmycie tuszu do rzęs nie jest takie proste – maskara zazwyczaj rozmazuje się, przez co musimy wielokrotnie przecierać oczy, a to może prowadzić do podrażnień.

Czy Wy używałyście kiedykolwiek rękawiczki do demakijażu? Jeżeli tak, jakie są Wasze wrażenia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.