Smog – jak działa na skórę i jak się zabezpieczyć?

Hej kochani!

Pewnie wielu z was zdaje sobie sprawę, jak szkodliwy dla zdrowia jest smog. Ale czy wicie, jak negatywny wpływ ma na naszą urodę? Dziś chcę trochę o tym opowiedzieć i podpowiem wam, jak pielęgnować skórę, aby nie niszczała od zgubnych skutków tych szkodliwych pyłów. Zapraszam na wpis!

Co to jest smog?

Smog jest miejską toksyną: to miks substancji które są zagrożeniem dla zdrowia naszego organizmu. Bardzo źle wpływa na płuca, ponieważ go wdychamy.
Ale nasza skóra też nie ma wesoło: smog zaliczany jest do najgorszych koktajli chemicznych, które ją niszczą: szkodliwy pył osiada na naszej skórze codziennie, więc nic dziwnego, ze pogarsza się jej wygląd i skóra nie funkcjonuje prawidłowo.

Co wchodzi w skład smogu?

Smog to toksyczna mieszanina niskocząsteczkowych pyłów, benzopirenu, tlenków azotu, dwutlenku siarki, i metali ciężkich typu: mangan, chrom, kadm, ołów, rtęć

Jak smog wpływa na skórę?

Oczywiście domyślacie się, ze źle wpływa 🙂 szkodliwe cząstki smogu:

  • uszkadzają barierę ochronną skóry
  • narażają ją na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych
  • regeneracja staje się znikoma
  • skóra staje się sucha, szorstka i podrażniona.
  • na skórze pojawiają się zaczerwienienia i egzemy
  • smog powoduje trądzik i stany zapalne
  • cerze towarzyszy stres oksydacyjny
  • tworzą sie zmarszczki i przebarwienia
    Ogólnie, kochani jet to tragedia. 🙁

Jak ochronić skórę przed smogiem?

a szczęście możecie ochronić cerę przed zgubnym działaniem czynnikow atmosferycznych. Jak to zrobić?

1. Dokładne oczyszczanie!

I nie chodzi mi tylko o poranki, ale o mycie buzi za każdym razem, gdy mieliście kontakt z zanieczyszczonym powietrzem. Oczywiście jakimś delikatnym specyfikiem, aby nie zaburzyć bariery lipidowej. To należy zrobić, ponieważ pozostałości pyłów i zanieczyszczeń mogą uszkadzać powłokę ochronną skóry. Thalgo Pro Regulator Make Up Remover, lub np. Epionce Litic Gel Cleanser to jedne z według mnie doskonalszych preparatów oczyszczających buzię.

2. Ważna sprawa: antyoksydacja

Jak możecie się zmierzyć z atakiem cząstek smogu? Sięgnijcie po dobre serum, z masą antyoksydantów! Takie eliksiry pielęgnacyjne o dużym stężeniu muszą zawierać witaminy A,C i E, wyciąg z białej herbaty, czy aloes, który koi drażnioną przez ciężkie pyły skórę.
Mogę wam polecić Sesderma Resveraderm Liposomal Serum, Nanoil Wit. C Face Serum oraz Nanoil Retinol Face Serum.

3. Twórzcie barierę!

Oczywiście nie taką społeczną, między ludźmi, tylko ochronną dla waszej skóry:) Chodzi po prostu o zabezpieczenie, a także odbudowanie zewnętrznej powłoki skóry. Sprawicie to dzięki dobremu nawilżaniu, a nawet natłuszczaniu (np. zimą, podczas mrozów, albo na noc, za sprawą bogatego odżywczego olejku). Zimą stosujecie kremy o treściwej konsystencji, które zawierają nie tylko “nawilżacze” typu kwas hialuronowy, ale też ceramidy czy polihydroksykwasy, ponieważ to właśnie one odtwarzają uszkodzoną barierę hydrolipodową skóry. Polecam wam m.in. Dermalogica Barrier Repair, Selvert Thermal Regenerating Cream With Snail Protein Extract oraz Thalgo Collagen Cream. pamiętajcie oczywiscie także o ochronie przed promieniowaniem UV. Ono dociera do skóry również zimą, zatem konieczna jest fotoochrona SPF.

Na koniec dodam, że wiele firm ma w swojej ofercie kosmetyki, które chronią przed smogiem. Nie muszą to być drogie produkty. Sprawdźcie ofertę Yves Rocher i serię z wyciągiem z moringi, czy choćby zielona seria Biotniqe. Czy chronicie swoja skórę przed smogiem? Napiszcie w komentarzu w jaki sposób!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.