co to jest sukralfat

Sukralfat – co to jest i jak działa na skórę?

Cześć!

Surkalfat. Brzmi bardzo tajemniczo, ale tak naprawdę jest to dobroczynna substancja dla naszej skóry. Ma bardzo dobre właściwości i wiele zastosowań. Sprawdź, czy sukralfat jest w twoich kosmetykach i jakie efekty zapewnia ci w pielęgnacji cery.

Co to jest sukralfat?

Według profesjonalnego opisu sukralfat to sól glinowa, która osłania błonę śluzową żołądka. Nie mówi się o nim zbyt wiele, ale mimo to jest powszechnie stosowany w lecznictwie i kosmetyce.

W lecznictwie sukralfatu używa się w lekach przeciwwrzodowych, które mają właściwości przeciwzapalne i pomagają w leczeniu ran nabłonka jelit i żołądka. Preparaty takie działają miejscowo. Sukralfat w kosmetyce służy do regeneracji skóry i ochrony przed promieniowaniem stosowanym na przykład podczas chemioterapii. Jego działanie polega na przyspieszeniu namnażania się komórek w powierzchniowych warstwach skóry. To z kolei prowadzi do wyraźnego zgrubienia naskórka i skóry właściwej. Preparaty z sukralfatem są polecane w przypadku oparzeń drugiego i trzeciego stopnia.

Kto może stosować kosmetyki z sukralfatem?

Kosmetyki z sukralfatem mogą stosować głównie osoby o skórze wrażliwej, suchej i alergicznej. Ten składnik dobrze sprawdzi się także w przypadku osób ze skórą:

  • trądzikową lub przetłuszczającą się w strefie T;
  • zaczerwienioną, z problemami naczyniowymi;
  • podrażnioną, oparzoną i uszkodzoną;
  • przesuszoną na skutek działania czynników zewnętrznych;
  • ze zmianami wywołanymi przez AZS;
  • po zabiegach medycyny estetycznej.

Sukralfaty na noc

Nie od dziś wiadomo, że skóra najlepiej regeneruje się w nocy. Kosmetyki o działaniu regenerującym z zawartością sukralfantów mogą zdziałać naprawdę wiele. Przyspieszą gojenie ran i zapobiegną powstawaniu trądziku. Sukralfanty mają bowiem właściwości bakeriostatyczne – chronią przed infekcją i zapobiegają namnażaniu się bakterii.

Czy stosowałyście kiedyś kosmetyki z sukralfantami? Jeśli tak, to jakie i co dzięki nim uzyskałyście? Czekam na wasze komentarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.