Szampon w kostce – jak go używać?

Szampon w kostce już sama nazwa budzi lekkie zaskoczenie, a nawet obawy, no bo jak to: myć włosy MYDŁEM? Ja was zachęcam – spróbujcie koniecznie! Zaraz wam wyjaśnię czym jest i jak używać szamponu do włosów w kostce.

Szampon w kostce – co to takiego?

Tak, to jest swego rodzaju mydło, jeśli weźmiecie pod uwagę formę i sposób użycia. Jednak od tradycyjnego mydła różni się składem. Szampon w kostce jest przede wszystkim ekologiczny i naturalny. Najważniejsze dla wielu osób jest zaś to, że jest on zgodny z ideą zero waste – to decyduje o jego popularności. Szampon w kostce to również delikatne, ale dokładne oczyszczenie włosów.

Po czym poznacie dobry szampon w kostce?

Jak wcześniej wspomniałam, powinien on odznaczać się naturalnym składem, a to oznacza, że zawiera on nie tylko w substancje myjące, ale przede wszystkim odżywiające włosy. Powinien dobrze myć włosy, ale i odżywać je i nie przeciążać. Ponadto dobry szampon jest wydajny – jedna kostka szampony odpowiada dwóm butelkom

Jak myć włosy szamponem w kostce?

Przejdźmy do meritum (nareszcie). Jak myć włosy szamponem w kostce? Oczywiście nie będę wam tłumaczyć, jak myje się głowę, bo to akurat (mam nadzieję) każdy wie.

Jednak mycie z zastosowaniem szamponu w kostce to już trochę inna sprawa i w moim przypadku pierwsze „spotkanie” z takim szamponem było lekko problematyczne. Zatem jak go użyć? Już wyjaśniam!

Przede wszystkim zmoczcie włosy, wiadomo.
2. Teraz sięgnijcie po mydło. Możecie je rozmydlić w dłoniach i mydliny nałożyć na włosy, lub potrzeć mydłem wilgotne włosy – ale w tym drugim przypadku pamiętajcie, aby to robić z włosem, nigdy pod włos!
3. Masujcie włosy i skórę głowy, tak, by wytworzyła się piana. Tak, szampony w kostce sie pienią.
4. Następnie dokładnie spłuczcie włosy.
5. Szamponem możecie też nieco intensywniej odżywić włosy: wystarczy, że nałożycie pianę z szamponu w kostce na same końcówki włosów. Spłuczcie ją po kilku minutach – przekonacie się, że szampon w kostce o dobrym naturalnym składzie zadziała jak odżywka.

TIP!

Drobna rada się przyda. Pamiętacie pewnie, że mydła mają zasadowe pH. Jeśli nie chcecie, by od szamponu w kostce stały się one suche i matowe (oczywiście nie jest to reguła, wszystko zależy od włosów i skóry), zakwaście włosy płucząc je w wodzie z octem. Pamiętajcie, żeby octu było niewiele: wystarczy łyżka stołowa na szklankę wody. Możecie też wykorzystać do tego gotową już płukankę z octu z malin (ma taką w ofercie Yves Rocher).

Pielęgnacja włosów po umyciu szamponem w kostce

Ok, umyliśmy włosy, ale co dalej? Teraz należy wdrożyć odpowiednią pielęgnację. Po szamponie możecie albo nałożyć odpowiednią odżywkę, przeznaczoną do rodzaju waszych włosów, albo sięgnąć po specjalną odżywkę do włosów… także w kostce!
Idealnym rozwiązaniem będzie lekka odżywka do włosów w sprayu (np. dwufazowa), która nie obciąży włosów.

Stosowaliście już kiedyś szampon w kostce? Jak się wam go używa? macie swój ulubiony? Napiszcie koniecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.