naklejki na paznokcie

Termiczne naklejki na paznokcie Manirouge. Czy to działa?

Dziewczyny,

dzisiaj wpis dotyczący alternatyw dla manicure hybrydowego. Wiem, że dla wielu z was hybrydy nie są dobrym rozwiązaniem, bo uczulają albo bardzo osłabiają płytkę. I dlatego postanowiłam opisać wam nowość, która pojawiła się na rynku, czyli TERMICZNE NAKLEJKI NA PAZNOKCIE.

Ten produkt wypuściła firma Manirouge, która szczyci się tym, że tworzy nowe trendy. Faktycznie robienie manicure przez naklejanie naklejek na paznokcie brzmi dość interesująco, ale… nie byłam przekonana.

Dlatego postanowiłam przetestować naklejki termiczne na paznokcie właśnie od firmy Manirouge i opowiedzieć wam o moich wrażeniach. 🙂

Naklejki do paznokci Manirouge

To alternatywa dla zwykłych lakierów o średniej trwałości i lakierów hybrydowych, których używanie jest czasochłonne i które mają sporo wad. Naklejkę wystarczy nałożyć na paznokieć, dopasować do niego i cieszyć się efektownym manicure nawet do 14 dni.

Tak przynajmniej twierdzi Manirouge, czyli producent naklejek termicznych na paznokcie. Prawidłowo zaaplikowana naklejka ma wyglądać tak, jakby paznokieć był pomalowany lakierem i przede wszystkim ma być trwalsza niż dotychczas spotykane na rynku naklejane na paznokcie wzory.

Jak wygląda zestaw od Manirouge?

Zacznijmy od tego, jak wygląda zestaw produktów Manirouge. Musicie wiedzieć, że same naklejki nie wystarczą – potrzebnych jest jeszcze kilka dodatkowych akcesoriów.

W sklepie Manirouge oczywiście możemy kupić pojedyncze wzory naklejek, ale moim zdaniem warto na początek zaopatrzyć się w jeden z czterech zestawów (Basic, Basic Plus, Maxi, Maxi Plus), a dopiero potem dokupować kolejne wzory naklejek na paznokcie.

Ja kupiłam zestaw Manirouge Maxi Plus, w którym znalazłam:

 • 6 różnych wzorów naklejek (20 sztuk na jednym arkuszu);
 • podgrzewacz, który służy do uplastyczniania naklejek;
 • olejek i odtłuszczacz (jak w przypadku hybryd);
 • oraz przybory: pilnik, polerka, kopytko, nożyczki itp.

Naklejki na paznokcie – krok po kroku

Jak aplikuje się naklejki na paznokcie? Czy naklejki Manirouge są trudne do nałożenia? Jak wygląda cały proces krok po kroku? Odpowiedzi na te pytania o Manirouge znajdzie poniżej 🙂

Naklejanie naklejek na paznokcie:

 • Krok 1. Wybieramy naklejkę  z zestawu i wycinamy ją – wystarczy kawałek z zaokrąglonym końcem, który długością będzie odpowiadał długości naszej płytki paznokci. Przy dobrym rozplanowaniu jedna naklejka wystarczy na dwa paznokcie!
 • Krok 2. Odklejamy przygotowany fragment naklejki (ja robię to metalowym radełkiem) i ogrzewamy w strumieniu ciepłego powietrza z podgrzewacza. Wystarczy kilka chwil, do momentu, gdy naklejka zrobi się plastyczna.
 • Krok 3. Przykładamy naklejkę do paznokcia, dopasowujemy jej zaokrąglony koniec i bardzo dokładnie wygładzamy powierzchnię tak, aby przykleiła się do płytki. Ważne, żeby zrobić to szybko i bez odrywania naklejki. Jeśli będzie pomarszczona, efekt nie będzie prezentował się dobrze i naklejka może się szybko zniszczyć.
 • Krok 4. Po zastygnięciu naklejki na paznokciu, a trwa to dosłownie chwilkę, trzeba obciąć jej nadmiar wystający poza paznokieć. Najlepiej zrobić to nożyczkami, a końcówkę wyrównać pilnikiem.
 • Krok 5. Naklejkę można jeszcze przez chwilę ogrzewać podgrzewaczem (uważajcie, żeby się nie poparzyć!), aby dobrze dopasowała się do naszej naturalnej płytki paznokcia.
 • Krok 6. Cztery pierwsze kroki powtarzamy na każdym kolejnym paznokciu i gotowe. Prawda, że prosto?

Naklejki na paznokcie Manirouge – wady i zalety

Przyznaję, że z pierwszą aplikacją naklejek Manirouge na moje paznokcie miałam mały kłopot. Robiłam to za wolno i podgrzana naklejka traciła w trakcie swoją plastyczność, przez co efekt był niezadowalający. Myślę, że to po prostu kwestia wprawy i wszystko będzie łatwiejsze z czasem. I to właściwie jedyna wada, jaką zauważyłam przy okazji testowania tego produktu.

Moim zdaniem zalety naklejek na paznokcie to:

 • łatwość aplikacji (nie licząc pierwszej próby);
 • bardzo duży wybór wzorów i kolorów;
 • niebanalny manicure bez trudu i czasochłonnych zdobień;
 • dość dobra trwałość mimo braku utwardzania naklejek;
 • świetna alternatywa dla hybryd;
 • dość niska cena naklejek na paznokcie.

Naklejki na paznokciach (efekty, trwałość)

Na koniec słów kilka o tym, czy jestem zadowolona z efektów, jakie uzyskałam dzięki naklejkom Manirouge.

Hmm… właściwie to tak! Lubię manicure hybrydowy, ale taka alternatywa jest świetna w momencie, gdy mam ochotę na jakieś bardziej zaawansowane zdobienie i nie chce mi się siedzieć godzinami pod lampą utwardzającą. Naklejki na paznokcie nakłada się łatwiej i efekt jest naprawdę porównywalny do manicure hybrydowego (o ile oczywiście naklejka nam się podczas nakładania nie pozwija i nie pomarszczy).

Jak długo nosiłam naklejki Manirouge na paznokciach? Zdjęłam je dopiero po 15 dniach, ponieważ pojawiły się malutkie odpryski, a ja chciałam przetestować nowy wzór. Gdyby nie to, pewnie mogłabym je nosić jeszcze dłużej. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.