wcierki na porost włosów

Wcierki do włosów – co zrobić, żeby działały lepiej i szybciej?

Cześć!

Wcierki do włosów są genialnym rozwiązaniem w przypadku kłopotów z włosami lub skórą głowy. Możesz kupić je w drogerii lub w aptece, a nawet zrobić samodzielnie. Zawierają naturalne składniki, są proste w aplikacji, mogą stosować je wszyscy bez względu na rodzaj skóry i włosów. Jednak co w przypadku jeśli twoja wcierka średnio się sprawdza? Zastosuj proste triki, które opisuję poniżej.

Olejki eteryczne do włosów

Olejki eteryczne są doskonałe do pielęgnacji zarówno skóry głowy, jak i włosów. Możesz dodać je do wcierek płynnych i olejowych. Ale pamiętaj, że nie każdy olejek eteryczny przyspieszy wzrost włosów. W tej dziedzinie faworytami są na pewno olejek cynamonowy, olejek miętowy i olejek imbirowy. Działanie tych olejków eterycznych polega na:

  • pobudzeniu krążenia,
  • dotlenieniu skóry,
  • dostarczeniu cebulkom włosa odżywczych składników,
  • przyspieszeniu wzrostu włosów,
  • zwiększenie absorpcji wcierki.

Olejki eteryczne, które wymieniłam wyżej, możecie dodawać do olejów dobranych do porowatości waszych włosów. Pamiętajcie tylko, żeby przed zastosowaniem wcierki zrobić próbę uczuleniową. Nałóż mieszankę olejku i wcierki przy linii włosów i odczekaj co najmniej dobę. Jeżeli na skórze nie pojawi się żadna reakcja alergiczna, możesz bez przeszkód stosować wcierkę.

Naturalne zioła i dodatki do wcierki

Do twojej wcierki lub olejku możesz dodać ziołowe ekstrakty, przyprawy lub soki z warzyw i owoców. Pamiętaj tylko, że takie mieszanki wcale nie muszą działać lepiej niż preparaty z apteki lub z drogerii. W tym temacie warto eksperymentować i dobrać jak najlepsze dla siebie składniki. Możesz wybrać spośród:

  • soku z imbiru aplikowanego razem z wcierką na skórę głowy;
  • soku z cebuli, który (niestety) wcierce i włosom nadaje charakterystyczny zapach;
  • cynamonu w proszku o działaniu pobudzającym krążenie;
  • soku z pokrzywy – dobrze sprawdzi się jako wcierka i płukanka jednocześnie;
  • mielonej gorczycy dodanej do wcierki i nałożonej na skórę głowy.

Masaż skóry głowy

To najlepsze co możesz zrobić dla skóry głowy i włosów. Masowanie skóry przy aplikacji wcierki nie tylko przyspieszy jej wchłonięcie, lecz także zapewni ci wiele innych korzyści. Będziesz bardziej zrelaksowana i odprężona, poprawi się krążenie krwi, cebulki włosowe dostaną więcej składników odżywczych, a twoje włosy na pewno staną się zdrowsze, mocniejsze i ładniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.