zalotka

Wszystko, czego nie wiesz o zalotce. Piękne rzęsy na już!

To rzęsy robią cały makijaż, więc warto przyłożyć się do ich pielęgnacji i podkreślania. Jestem zdania, że nawet najpiękniej pomalowane cieniem powieki z idealną kocią kreską nie będą wyglądały dobrze, jeśli rzęsy nie będą długie i podkręcone. Wyczarować cuda z rzęsami da się każdą lepszą maskarą, o ile połączymy jej siły z… zalotką!

Zalotka – ukochana przez kobiety i nadal owiana tajemnicą wśród mężczyzn. Właśnie na łamach tego wpisu wyjawię wszystkie sekrety tego niewinnego przyrządu.

Słowem wstępu dla laików warto wyjaśnić, czym jest zalotka. To przyrząd kosmetyczny zaprojektowany z myślą o podkręcaniu rzęs, który przypomina kształtem nożyczki. Ostrza zastąpione są jednak wyprofilowaną końcówką, która zaciska się na rzęsach, nadając im pożądany kształt. Dostępne są zalotki mechaniczne (najprostsze) oraz elektryczne (te utrwalają efekt za pomocą wyższej temperatury). Skąd wzięła się zalotka? Nie udało mi się nigdzie znaleźć takiej informacji, ale z pewnością jest to urządzenie znane przynajmniej od kilku wieków.

Na początek. Jaką zalotkę kupić?

Obecnie w każdej drogerii możemy kupić zalotki różnych rodzajów, o różnych kształtach, tańsze lub droższe. Czasami sama jestem zaskoczona tym, jakie kształty przybierają tego typu akcesoria i jak bardzo potrafią być udziwnione. Sama jestem wierna tradycyjnej metalowej zalotce z silikonową poduszeczką ochraniającą rzęsy i właśnie taką polecam na początek. Przetestuj ten sposób na podkręcanie swoich rzęs i sprawdź, czy będzie odpowiedni dla ciebie. Niektóre rzęsy niezbyt dobrze znoszą takie zabiegi i wówczas każda zalotka będzie zbędna.

Sposób użycia – o tym pamiętaj!

Nieprawidłowe użycie zalotki może zniszczyć nasze rzęsy zamiast poprawić ich wygląd. Jak zrobić to prawidłowo? Jak używać zalotki? Przede wszystkim nigdy nie podkręcaj wytuszowanych rzęs. To najczęściej spotykany przeze mnie błąd, który popełniają kobiety. Zalotkę zawsze należy używać na czyste rzęsy przed tuszowaniem, aby nie posklejały się. Podkręcamy rzęsy zawsze na zamkniętym oku, bo jest łatwiej złapać włoski między ruchome elementy urządzenia. Uwaga! Zalotką nie przejeżdżamy po rzęsach jak prostownicą, z czym też się spotkałam… Otwieramy zalotkę, łapiemy nią rzęsy, ściskamy, otwieramy zalotkę i dopiero ją zdejmujemy.

Lifehack ♥ Perfekcyjna kreska zalotką

Czy wiesz, że zalotką możesz szybko zrobić perfekcyjną kreskę? Zanim zaciśniesz przyrząd na rzęsach, pomaluj miękką i kremową kredką do oczu krawędź zalotki, która zaciska się zawsze u nasady górnych rzęs. Podkręć rzęsy jak zwykle i ciesz się perfekcyjną kreską, która odbije się tuż przy rzęsach, a także uniesionymi i podkręconymi rzęsami zarazem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.