mikronakłuwanie skóry

Wyroluj niedoskonałości. Mikronakłuwanie – co to i dlaczego jest takie fajne?

Cześć!

Są różne sposoby poprawienia kondycji skóry. Jednym z nich jest mikronakłuwanie, czyli forma mezoterapii igłowej służąca do wprowadzania odżywczych substancji w głąb skóry i aktywująca komórki skóry do regeneracji. Mikronakłuwanie przeprowadza się za pomocą dermarollerów lub mezorollerów, czyli wałeczków wyposażonych w igły o różnej długości. Jak działa taka pielęgnacja?

Jak działa zabieg mikronakłuwania?

Mikronakłuwanie działa dwutorowo i jest uzależnione od długości igieł. W pierwszym przypadku umożliwia szybki dostęp składników aktywnych do głębszych warstw skóry. Mikronakłucia zwiększają przenikanie nawet do 50%, co daje o wiele lepszy wynik w przeciwieństwie do tradycyjnego nakładania kosmetyków. W drugim przypadku natomiast mikronakłucia wywołują reakcję skóry na uraz, które prowadzą do samoregeneracji i wytworzenia kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Naturalna bariera ochronna skóry pogrubia i wzmacnia się, a objawy starzenia się, blizny i rozstępy są niwelowane.

Rodzaje mikronakłuć i efekty zabiegu

Do mikronakłuwania używa się igieł o różnej długości. Jest to uzależnione od celu, jakiemu ma służyć dany zabieg. Wyróżniamy zatem:

1. Płytkie mikronakłuwanie wykonuje się przed zaaplikowaniem kosmetyków lub po nim. Stosuje się je:

a) w pielęgnacji domowej z wykorzystaniem najkrótszych igieł (0,2 do 0,3 mm) w celu ułatwienia przenikania substancji aktywnych w głąb skóry. Taki zabieg aktywuje produkcję kolagenu i elastyny, jest bezpieczny i bezbolesny, nie powoduje krwawienia. Mikronakłuwanie powinno wykonywać się co dwa lub trzy dni, a roller należy wymieniać po 3 lub 4 miesiącach. Długość igieł dobierana jest do stanu skóry:

  • do skóry normalnej, o poprawnej długości i bez oznak wrażliwości najlepszy będzie roller 0,3 mm;
  • dla cery cienkiej, delikatnej i z widocznymi naczynkami wybiera się roller 0,25 mm;
  • do skóry bardzo cienkiej, wrażliwej, z płytko położonymi naczyniami krwionośnymi i w I fazie trądziku różowatego używa się rollera 0,2 mm.

b) w pielęgnacji gabinetowej z zastosowaniem igieł o długości 0,5 do 1 mm. Po takim zabiegu może wystąpić obrzęk i rumień oraz niewielkie krwawienie. Skóra nie wymaga znieczulenia, choć jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zabiegi powtarza się co tydzień, a rollery należy utylizować po 5-10 zabiegach. W gabinetach korzysta się z igieł o następującej długości:

  • rollery 0,5 mm – zapewniają zwiększenie przenikania składników odżywczych oraz produkcji kolagenu i elastyny; taki rodzaj igieł stosuje się w przypadku przebarwień i nierównego kolorytu skóry;
  • rollery 1 mm – są stosowane przez kosmetologów pod nadzorem lekarza lub przez samych lekarzy; używa się ich przy zwalczaniu zmarszczek, blizn i rozstępów.

2. Głębokie mikronakłuwanie jest stosowane przez lekarzy do zabiegów pobudzenia odnowy kolagenu i elastyny. W trakcie zabiegu używa się rollerów medycznych wyposażonych w igły o długości 1,5 mm. Jeżeli zabieg ma na celu głęboką rewitalizację skóry, to niezbędne jest zastosowanie urządzeń z igłami o długości 2 mm i dłuższych. Dzięki temu ubytki skóry, blizny zanikowe i rozstępy zostaną wygładzone. W celu leczenia trądziku zaskórnikowego lub w terapii łysienia używa się igieł o długości od 2,5 do 5 mm. Należy się przygotować na to, że głębokie ukłucia są bolesne, a skutki uboczne w postaci krwawienia wyłączają na kilka dni z codziennych zajęć.

Czy używałyście kiedyś rollerów? Jeśli tak, to jakie efekty zabiegu uzyskałyście?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.