jak dbać o skórę wokół oczu

Zmarchy, kurze łapy, wory i cienie, czyli jak dbam o skórę wokół oczu?

Siema dziewczyny!

Każda z nas wie, że skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wymaga zupełnie innej pielęgnacji niż cera lub ciało. Jeżeli takiej nie zastosujemy, to w krótkim czasie pojawią się na niej okropne rzeczy: zmarszczki mimiczne nazywane kurzymi łapkami, worki, cienie i opuchlizna. To jednak nie wszystko! Skóra zmieni kolor na żółtawy, szary lub fioletowy, powieki zaczną opadać, a my będziemy wyglądać na senne, zmęczone i starsze o kilka lat. Co zrobić w takim wypadku? Zadbaj o skórę wokół oczu już teraz! Jak? Podpowiem ci.

Demakijaż skóry wokół oczu

Dziewczyny, pamiętajcie o demakijażu! Dobrze zrobiony z dobrymi kosmetykami to połowa sukcesu w pielęgnacji skóry wokół oczu. Musicie wiedzieć, że delikatna skóra tej części twarzy obciążona kolorówką starzeje się szybciej i szybciej traci piękny wygląd. A gorsze jest to, że nawet wasze sprawdzone kosmetyki mogą podrażniać i powodować niedoskonałości. Dlatego codzienne oczyszczanie skóry wokół oczu i rzęs z makijażu jest bardzo ważne i dla zdrowia aparatu wzroku, i dla kondycji cery.

Do demakijażu najlepiej jest użyć delikatnych kosmetyków o kremowej formule i nawilżającym działaniu lub płynów dwufazowych. Używajcie takich produktów, które nie zawierają silnie oczyszczających i zapachowych substancji – te mogą podrażniać i skórę, i oczy. Powinny zaś zawierać składniki nawilżające i łagodzące. Równie ważna w demakijażu tej części twarzy jest technika usuwania kosmetyków. Nie naciągajcie powiek, nie trzyjcie mocno rzęs i nie pocierajcie skóry, bo możecie zrobić sobie krzywdę. Wystarczy, że płatek kosmetyczny z produktem do demakijażu przyłożycie do skóry wokół oczu i odczekacie chwilę, aż makijaż się rozpuści.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu

Na niedoskonałości wokół oczu pomagają maski kolagenowe z dodatkiem elastyny w kształcie płatków – na pewno widziałyście takie w drogerii. Zaraz po demakijażu, umyciu i spryskaniu twarzy tonikiem lub hydrolatem dobrze jest zastosować taki kosmetyk. Dzięki tym maseczkom będziecie miały wygładzoną, nawilżoną i ujędrnioną skórę wokół oczu.

Kolejnym kosmetykiem, który powinnyście obowiązkowo stosować do pielęgnacji wokół oczu, jest krem nawilżający. Pamiętajcie, że oprócz takiego działania, musi również dotleniać, łagodzić i uelastyczniać skórę. Krem pod oczy nie może mieć zbyt tłustej formuły, bo mógłby wywołać alergię. Zwróćcie uwagę na to, żeby krem zawierał między innymi: ceramidy, elastynę, kolagen, witaminy A i E, koenzym Q10 i przeciwutleniacze. Ważne jest także, żeby:

  • miał właściwe pH dla skóry wokół oczu;
  • nie zawierał drażniących substancji;
  • był przebadany dermatologicznie i okulistycznie;
  • nie wywoływał podrażnienia spojówek;
  • mogły go stosować osoby noszące soczewki;
  • zawierał filtry UV;
  • likwidował cienie i obrzęki;
  • dawał nawilżenie i ujędrniał skórę;
  • zawierał składniki najlepszej jakości.

Moje domowe sposoby na opuchliznę i sińce wokół oczu

Czy wiecie, skąd bierze się opuchlizna? Jeżeli lubicie imprezować, mało śpicie, źle się odżywiacie lub używacie nieodpowiednich kosmetyków, to możecie być na 100% pewne, że wasze oczy wkrótce będą podkrążone i opuchnięte. Na szczęście z takimi niedoskonałościami można sobie poradzić w bardzo prosty i szybki sposób. Zaraz po przebudzeniu wystarczy mrugać oczami, a twarz przemyć chłodną wodą – to przyspieszy krążenie krwi i limfy. Dobrym sposobem na opuchliznę wokół oczu są również okłady z zielonej herbaty lub rumianku. Przestudzoną torebkę z herbatą lub ziołami przykłada się pod oczy na kilkanaście minut. Równie dobrze w herbacianym lub rumiankowym wywarze możecie zamoczyć płatki kosmetyczne i położyć je na opuchniętą skórę.

A jak poradzić sobie z sińcami? Te powstają wtedy, gdy na sen poświęcamy zbyt mało czasu lub jesteśmy przemęczone i przepracowane. Mogą również wynikać z budowy skóry: przez cienki i delikatny naskórek prześwitują naczynia krwionośne i żyły. Jeżeli chciałybyście się ich pozbyć, to możecie zastosować ciepłe i zimne napary z lipy lub świetlika. Pomogą wam także kremy z retinolem, witaminami C i E. Ich działanie polega na zwężeniu naczyń krwionośnych, zredukowaniu zaczerwienienia oraz poprawieniu krążenia krwi i limfy.

Mam nadzieję, że moje sposoby pomogą wam w pielęgnacji skóry wokół oczu. A jak wy dziewczyny dbacie o tę część twarzy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.