rekonstrukcja brwi

Znalazłam sposób na idealne oko – rekonstrukcja brwi

Brwi to temat rzeka. Mogłabym opowiadać godzinami o tym, jak długo walczyłam o perfekcyjny kształt brwi, ile czasu poświęciłam na szukanie idealnej pomady, jak wyglądały moje brwi po pierwszym samodzielnym regulowaniu… Ale nie o tym będzie ten wpis!

Chciałam stworzyć poradnik o pielęgnacji i regulowaniu brwi, ale stwierdziłam, że nie ma co pisać o ogółach. Trzeba przejść do konkretów, dlatego dziś odpowiem na pytanie: co to jest rekonstrukcja brwi, na czym ten zabieg polega, czy warto się mu poddać. Oczywiście wszystko na podstawie moich doświadczeń i tego, co dowiedziałam się w sieci, od znajomych kosmetyczek i moich przyjaciółek. Jesteście ciekawi? 🙂

IDEALNE BRWI

Czy którakolwiek z moich czytelniczek nie zgadza się ze stwierdzeniem, że brwi to najważniejszy element makijażu? No dobra, na równi z rzęsami. 😉

My, kobiety, jesteśmy 100-procentowo zgodne co do tego, że brwi są naprawdę istotnym elementem naszego wyglądu. Jeszcze parę lat temu nie przykładałyśmy do nich aż tak dużej wagi. Rosły tak, jak chciały. Czasami podkreśliłyśmy je jakąś kredką (często wcale nie taką, która jest przeznaczona specjalnie do brwi). Dziś już wiemy, że to właśnie dobrze podkreślone i zagęszczone brwi sprawiają, że:

a. ujawnia się naturalne piękno i kształt naszych oczu,
b. cała twarz nabiera kobiecości i wydaje się młodsza.

Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że czasochłonne wyrywanie włosków i regulowanie kształtu brwi, podkreślanie ich za pomocą kredki, wosku, pomady i innych specyfików, to problem. Nie dość, że nie każdy potrafi wyregulować sobie brwi tak, aby wyglądały naturalnie – to większości kobiet po prostu brakuje na to czasu przy natłoku codziennych zajęć. Henna na brwi to również marne rozwiązanie, bo efekt utrzymuje się tylko kilka dni.

Dzisiaj chciałabym opowiedzieć wam o zabiegu, który pozwolił mi zapomnieć o nieładnych, mało wyrazistych brwiach. 🙂

REKONSTRUKCJA I ZAGĘSZCZANIE BRWI

Rekonstrukcja brwi podbija serca kobiet na całym świecie. Wszystkich, które marzą o perfekcyjnie wyrysowanych, idealnie wypełnionych, a jednocześnie naturalnych brwiach. To oszczędność czasu, możliwość zminimalizowania ilości kosmetyków do makijażu i przede wszystkim sposób na to, żeby czuć się pięknie każdego dnia.

Co to jest rekonstrukcja brwi?

Jak dla mnie to nic innego jak zabieg upiększający.

Rekonstrukcja brwi polega na wyrównaniu brwi i dopasowaniu ich kształtu do naszej twarzy – czasem trzeba coś usunąć, a czasem domalować kilka włosków, aby ukryć miejsca, w których ich brakuje. Zupełnie tak, jak na co dzień robimy to samodzielnie. Z tym że efekty rekonstrukcji brwi są trwałe i nie znikają przy wieczornym demakijażu. I to chyba największa zaleta tego sposobu. Oszczędność czasu, brak problemów z wyborem farbek do brwi, z rozmazującymi się kosmetykami, z codziennym żmudnym wyrysowywaniem łuku brwiowego.

Jak zrobić rekonstrukcję brwi?

Samodzielnie to jej zrobić nie możemy. To znaczy możemy, ale polecałabym wizytę u kosmetyczki. Dla pewności, że efekt będzie idealny. Dlatego odpowiem raczej na pytanie o to, jak wygląda rekonstrukcja brwi, a nie jak ją przeprowadzić. Znam trzy metody rekonstrukcji brwi, które nieco różnią się od siebie sposobem zagęszczenia brwi.

Najpopularniejsze metody rekonstrukcji brwi to:

  • building (tzw. metoda włoskowa), czyli zagęszczanie brwi i uzupełnianie ubytków za pomocą sztucznych włosków, które dokleja się pomiędzy te naturalne;
  • sculpting, czyli dorysowywanie cienkich kreseczek imitujących włoski specjalną farbą o wypukłej strukturze, również w celu zagęszczenia brwi,
  • microblading (in. makijaż permanentny brwi) to również dorysowanie na skórze pojedynczych włosków, ale za pomocą trwałego pigmentu, który wprowadza się pod skórę.

Ja zdecydowałam się na makijaż permanentny brwi, ponieważ moim zdaniem jest o wiele bezpieczniejszy. Teoretycznie opinie wskazują, że nie ma się co obawiać, że sztuczne brwi mogą się nam odkleić, a farbka osypywać itp. Ja po prostu wolę makijaż permanentny brwi, bo wiem, że jest jak tatuaż – niezależnie od sytuacji zawsze będzie na swoim miejscu. 🙂 Efekty microbladingu utrzymują się nawet kilka lat, więc moim zdaniem to się opłaca.

Przy okazji odpowiem na najczęściej pojawiające się pytania o rekonstrukcję brwi. Mam nadzieję, że dzięki temu mój wpis będzie omawiał ten temat kompleksowo.

1. Czy to boli? W żadnym razie. Rekonstrukcja brwi to całkowicie bezbolesny zabieg, choć to zależy od wybranej metody. Ale nawet jeśli zdecydujemy się na makijaż permanentny brwi, nie musimy obawiać się o ból. Używa się np. specjalnych maści znieczulających.

2. Ile trwa zabieg? Kilka godzin. Jeśli liczymy na naturalne efekty rekonstrukcji brwi, potrzebny jest czas. Każdy włosek dokleja się lub dorysowuje bardzo precyzyjnie. Ta praca wymaga skupienia, cierpliwości i czasu. Za to efekty są trwałe, więc można się przemęczyć.

3. Jak długo się utrzymuje? To zależne od metody. Zdecydowanie najdłużej utrzymują się permanentne brwi – od 1,5 nawet do 2 lat.

4. Czy są przeciwwskazania? Drobne. Rekonstrukcja brwi nie powinna być wykonywana w przypadku, gdy mamy rany, oparzenia, trądzik, wysypkę lub stany zapalne w okolicach łuku brwiowego. Zanim zdecydujemy się na zabieg trzeba też odczekać jakiś czas po wykonaniu peelingu chemicznego lub mikrodermabrazji. Szczegółów dowiecie się u swoich kosmetyczek. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.