Hej kochane:)
Lubicie naturalne pudry? Który jest Waszym faworytem? Ryżowy? Bambusowy? Jakiś mineralny i transparentny? Czy wiecie, że oprócz nich istnieje wiele innych różnych pudrów naturalnych? Bananowy, diamentowy, perłowy, z owsem i jedwabiem a nawet ze złotem… Który z nich jest najlepszy i jak wybrać dobry, naturalny puder do twarzy? Jak działają poszczególne z nich? Zapraszam do lektury.
1. Puder bambusowy do twarzy – działanie
Ten puder jest znany wszystkim eco-maniaczkom:) Ma on silne działanie matujące absorbuje nadmiar sebum jak żaden inny puder :), wygładza, ma właściwości antybakteryjne i gojące.
Puder bambusowy do twarzy – przeznaczenie
Idealny w zasadzie dla każdego typu cery, ale przede wszystkim dla cery przetłuszczającej się, mającej problem z ‚błyszczeniem się’ w ciągu dnia; najchętniej stosowany i opisywany jako silnie matujący i wygładzający puder.
Puder bambusowy do twarzy – wygląd
To bardzo drobny, aksamitny, biały, bezzapachowy proszek. Jest transparentny (bezbarwny), bez efektu bielenia – czyli nie rozjaśnia skóry, idealnie dostosowuje się do jej kolorytu.
Ryżowy puder ma oczywiście bardzo podobne działanie i równie doskonale matuje oraz absorbuje sebum, delikatnie rozprasza światło i według wielu – jest jeszcze lepszy dla tłustej cery niż puder bambusowy. Ponieważ jest niemal bliźniaczą wersją bambusowego i większość z Was dobrze je zna, proponuję przejść do innych, nieco mniej znanych pudrów.
2. Puder bambusowy z jedwabiem i owsem – działanie
Ten puder to bardzo przemyślana kompozycja, ma działanie matujące i łagodzące; absorbuje nadmiar sebum – tak jak poprzednik, ale dodatkowo dodaje skórze jedwabistej gładkości i bardzo subtelnego, satynowego blasku, poprawia koloryt skóry, dobrze nawilża, a przede wszystkim łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry, ma on właściwości antybakteryjne i gojące.
Puder bambusowy z jedwabiem i owsem – przeznaczenie
to bardzo fajny puder, przeznaczony do każdego typu cery, zarówno przetłuszczającej się, jak i suchej oraz dojrzałej, a także skóry wrażliwej i delikatnej, jest to idealna opcja dla tych z Was, dla których czysty puder bambusowy dawał zbyt matowe, suche wykończenie; ta wersja jest nie tylko antybakteryjna i matująca, ale również pielęgnująca.
Puder bambusowy z jedwabiem i owsem – wygląd
To jasno-beżowy produkt, który nie ma zapachu. Nie bieli skóry, jest bardzo miałki i aksamitny.
3. Puder diamentowy – działanie
Diamentowy puder to dosyć ekskluzywny kosmetyk, ma głównie działanie estetyczne i wizualne; nadaje skórze wyjątkowo aksamitną gładkość; ładnie ożywia i rozświetla skórę, nawilża, zmiękcza i genialnie modeluje rysy twarzy, wyraźnie zmniejsza on widoczność zmarszczek i porów skóry, bardzo subtelnie matuje
Puder diamentowy – przeznaczenie
Jest on idealny dla każdego typu cery, bardzo dobrze sprawdza się jako puder wykończeniowy (świetny na okolice oczu – nie osadza się w zagłębieniach skóry i nie przeciąża jej). Jest delikatny jak mgiełka. Często stosowany jako ostatnia warstwa makijażu, wielu wizażystów stosuje go jako dodatek do innych sypkich pudrów, aby poszerzyć jego właściwości, np z matującym bambusowym pudrem.
Puder diamentowy – wygląd
Jest to bardzo drobny, biało-szary, bezzapachowy proszek, który nie bieli skóry i jest transparentny.
4. Puder perłowy – działanie
To nie tylko puder, który nadaje makijażowi i cerze estetyczny wygląd. Ma o działanie pielęgnujące. Koi i odkaża drobne uszkodzenia i wypryski, świetnie nawilża, regeneruje i poprawia elastyczność oraz sprężystość skóry, sprawnie i skutecznie absorbuje nadmiar sebum i matowi skórę (daje lekko satynowy efekt), ożywia koloryt, delikatnie wygładza, zmniejsza widoczność zmarszczek oraz porów skóry.
Puder perłowy – przeznaczenie
Idealny dla każdego typu cery, najbardziej polubi go jednak skóra dojrzała oraz wszelkie „kosmetyczne minimalistki”, ponieważ puder perłowy może być stosowany samodzielnie na czystą skórę. Chętnie stosowany jest jako środek pielęgnujący, oraz jako baza pod makijaż, ale możecie oczywiście używać go tez jako puder wykańczający makijaż.
Puder perłowy – wygląd
Jest to bardzo drobny, aksamitny, biały, bezzapachowy proszek, który nie bieli skóry, dobrze się z nią stapia, jest transparentny.
5. Puder ze złotem – działanie
Złoto w pielęgnacji skóry ma działanie przeciwzmarszczkowe, znacznie wzmacnia naturalne mechanizmy ochronne skóry, czyli chroni ją przed wolnymi rodnikami i zanieczyszczeniami. działanie estetyczne i pielęgnujące. Puder ze złotem zawiera w składzie 24-karatowe, koloidalne złoto , poddane mikronizacji. Puder nadaje skórze aksamitną gładkość, świetnie nawilża, regeneruje, dobrze wzmacnia skórę, ładnie zmiękcza i modeluje rysy twarzy a także zmniejsza widoczność zmarszczek i porów skóry, nadaje delikatnie matowy, satynowy wygląd skórze.
Puder ze złotem – przeznaczenie
Ekskluzywny puder, przeznaczony dla każdego typu cery i karnacji, przede wszystkim zaś do cery dojrzałej, z pierwszymi zmarszczkami.
Puder ze złotem – wygląd
Jest on wyjątkowo drobny, nie ma jednak złotego poblasku, lecz jasno-różową barwę. Jest on bezzapachowy i nie bieli ani nie różowi skóry. Idealnie się z nią adaptuje.
6. Puder bananowy – działanie
Puder bananowy nie absorbuje sebum w takim stopniu, jak np.. bambusowy. Poprawia wygląd cery, subtelnie matuje, delikatnie pielęgnuje.
Puder bananowy – przeznaczenie
Jest on idealny dla cery alabastrowej, z niebieskimi przebarwieniami (czyli dla mega bladziochów, u których widać zsinienia pod oczami lub sieć niebieskich żyłek na skórze).
Puder bananowy – wygląd
Żółty, miałki i (uwaga) pachnący proszek, który bardzo delikatnie barwi skórę, nadaje jej cieplejszej tonacji.
Pudry naturalne do twarzy – opinie
Cała „rodzina” naturalnych, sypkich pudrów do twarzy zbiera doskonałe opinie, ponieważ doskonale dbają o skórę i są dla niej przyjazne oraz bezpieczne. Polecają je światowi makijażyści – klucz to wybór odpowiedniego pudru.
Macie swój ulubiony puder sypki? A możne polecacie jakąś firmę, która ma doskonałe naturalne pudry w proszku? Napiszcie! <3
Dodaj komentarz