olejowanie włosów

Jak zrobić olejowanie włosów, które się przetłuszczają?

Cześć!

Mówi się, że każdy rodzaj włosów można olejować. Postanowiłam więc, że przetestuję na sobie, czy można to zrobić z włosami, które się przetłuszczają. Wyniki eksperymentu wyszły całkiem niezłe, dlatego podzielę się nimi z wami. Podpowiem wam też, jakich błędów przy olejowaniu włosów nie popełniać i jak oleje wpływają na przetłuszczające się włosy.

Olejowanie włosów – skuteczna metoda i dobór olejku

W przypadku olejowania włosów najczęściej stosuje się olejowanie na sucho. Ta metoda polega na nałożeniu olejku na suche i nieumyte włosy, a następnie zmycie go szamponem. Jednak w przypadku włosów przetłuszczających się najlepszym wyborem będzie olejowanie na odżywkę, która pomaga zemulgować olej, czyli dokładnie go zmyć. Wystarczy, że zwilżysz pasemka, a następnie nałożysz odżywkę i olej. Ten sposób poprawia poziom nawilżenia włosów.

Jeżeli jednak wolicie olejowanie włosów na sucho, to pamiętajcie o zemulgowaniu oleju odżywką. W pasemka wmasuj odżywkę i spłukaj wodą, a dopiero potem umyj szamponem. Zadziała tu zasada, które mówi, że tłuszcz usuwa tłuszcz. Pamiętaj, żeby nie nakładać zbyt dużej ilości olejku, bo będziesz miała problemy z jego zmyciem. Przy przetłuszczających się włosach wystarczy jedna łyżka oleju.

W przypadku olejowania włosów przetłuszczających się bardzo ważny jest dobór odpowiedniego olejku. Najlepiej sprawdzą się takie olejki, jak: kokosowy, ryżowy, oliwa z oliwek lub mieszanki olejków. Wystrzegajcie się następujących olejków: lnianego, sojowego, konopnego i rycynowego.

Olejowanie włosów po myciu

Czy olejowanie włosów po myciu to bezpieczne rozwiązanie? Nawet dla osób z przetłuszczającymi się włosami czasem jest to konieczność. Olejek warto nałożyć na końce pasemek, co zapobiegnie ich rozdwajaniu się i uszkodzeniom. Pamiętaj tylko, żeby zastosować małą ilość olejku lub produktu z domieszką olejków. Podobnie postępuj w przypadku mgiełek – wybierz te o działaniu nawilżającym, czyli z zawartością humektantów.

Czy wiesz, że…

…regularne olejowanie włosów ogranicza ich przetłuszczanie. Jeżeli dobierzesz odpowiedni olejek i poprawnie go zastosujesz, to ilość sebum znajdującego się na skórze twojej głowy się zmniejszy. Jak to możliwe? Przetłuszczanie jest często reakcją skóry na nadmierne przesuszanie. Gruczoły łojowe produkują większą ilość sebum, żeby z powrotem natłuścić skórę i włosy. Olejki mogą uregulować pracę gruczołów łojowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.