suplementy diety

Pigułki, tabletki, kapsułki. Czy suplementy diety naprawdę są takie dobre?

Cześć dziewczyny!

Czy zastanawiałyście się kiedyś, co jest lepsze: zdrowa dieta, suplementy, czy kosmetyki? Które z nich na 100% zadbają o naszą skórę i włosy? Aby poznać odpowiedź, sprawdźmy, co dadzą nam suplementy diety. Zapraszam do lektury mojego postu.

Kiedy zjeść tabletkę?

To bardzo proste. Po suplementy diety sięgaj wtedy, kiedy wiesz, że brakuje ci jakiś witamin. Nie daj się nabrać producentom reklam tv, że znaleźli cudowny specyfik na wieczną młodość, zmniejszenie mięśnia piwnego bez wstawania z kanapy lub powiększenie piersi bez operacji plastycznych. Nie daj się zwieść także tym, którzy wmawiają ci, że potrzebujesz wszystkich witamin naraz. Ich brak rozpoznasz po diecie, trybie życia i po wyniku przeprowadzonych badaniach.

Zobacz, że to bardzo łatwe. Całe dnie spędzasz w zamkniętych pomieszczeniach, bez dostępu do światła słonecznego. Wniosek? Brakuje ci witaminy D, która ma znaczący wpływ na stan całego organizmu. Zamiast ryb zjadasz czerwone mięso, karkówkę z grilla lub schabowego. To właśnie dlatego twój organizm cierpi na niedobór kwasów tłuszczowych. Jeżeli często łapią cię skurcze mięśni, prawdopodobnie nie masz odpowiedniej dawki magnezu. Witaminy z grupy B jedz wtedy, gdy pękają ci kąciki ust. Natomiast brak witaminy A objawia się wypadaniem włosów, łamaniem paznokci i suchością skóry.

Suplementy to nie leki

Z tym podziałem większość z nas ma problem. Jeżeli jesteś poważnie chora, stan twojej skóry wymaga wizyty u dermatologa, a włosy sypią się garściami, to nawet najlepsze suplementy diety ci nie pomogą. Co więcej, suplementy diety nie mają nic wspólnego z lekami wydawanymi bez recepty, bo ich sprzedaż nie jest regulowana przez żadne przepisy farmaceutyczne. Wszelkie pigułki, kapsułki i tabletki, które uzupełniają naszą dietę, są sprawdzane pod kątem ryzyka zatrucia przez osobę, która je przyjmuje. Jeżeli chcesz stosować suplementy, uzgodnij to z lekarzem i po zrobieniu odpowiednich badań.

Suplementami diety się nie najemy

Nigdy nie zastępuj jabłka tabletką! W suplementach diety występują przeważnie syntetyczne witaminy, które wchłaniają się gorzej od tych naturalnych. W pożywieniu natomiast występują dodatkowo enzymy, błonnik i kwasy organiczne, które pomagają trawić i wchłaniać witaminy. Jeżeli myślisz, że stosując cały alfabet witamin, będziesz zdrowa i piękna, jesteś w błędzie. Niektóre witaminy występujące w przyrodzie neutralizują się wzajemnie. Nie mogą zatem zapewnić takich efektów, o jakich piszą producenci. Co więcej w suplementach diety występują substancje, które mogą zaszkodzić organizmowi. Są to m.in.: żelatyna, skrobia, guma arabska, składniki powlekające. Czy wiesz, że nawet suplementy diety można przedawkować? Niekorzystnie odbije się to na wątrobie i nerkach, a ty możesz odczuwać zmęczenie, nie będziesz miała apetytu, na skórze pojawią się niedoskonałości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.