rekonstrukcja brwi

Rekonstrukcja brwi – moje doświadczenia

Brwi nadają twarzy charakteru. Niestety, nie każda z nas może się pochwalić równymi i pełnymi łukami brwiowymi. Przerzedzone lub asymetryczne brwi mogą być następstwem uwarunkowań genetycznych, przebytych chorób lub nadmiernego i niewprawnego regulowania ich w przeszłości. Bardzo trudno uzyskać optymalny kształt i odcień brwi wskutek samodzielnych zabiegów w domu. Na szczęście, możemy zwrócić się do profesjonalistów, którzy w pierwszej kolejności powinni zaproponować nam rekonstrukcję brwi. Na czym polega rekonstrukcja brwi oraz jakie są jej efekty, metody i przeciwwskazania do jej wykonania? Na czym polega microblading, czyli naturalny makijaż permanentny? Rekonstrukcja brwi – moje doświadczenia.

Na czym polega rekonstrukcja brwi?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny oraz nie wymaga przygotowania. Nie idźcie do pierwszego lepszego salonu kosmetycznego; ten, który wybierzecie, powinien być sprawdzony i mieć w ofercie usługę rekonstrukcji brwi. Kosmetyczka pomoże Wam dobrać kształt i kolor brwi kolejno do rysów twarzy i włosów oraz wybrać optymalną metodę rekonstrukcji brwi.

Rekonstrukcja brwi – efekty

Rekonstrukcja brwi daje naturalny efekt, który utrzymuje się od dwóch do czterech tygodni. Jeżeli zależy Wam na tym, aby efekt zabiegu utrzymał się jak najdłużej, unikajcie dotykania brwi i stosowania na nie tłustych preparatów kosmetycznych.

Rekonstrukcja brwi – metody

  • Rekonstrukcję brwi można przeprowadzić za pomocą dwóch metod. Oto one:
    Building, czyli metoda włoskowa, polega na doklejeniu pojedynczych sztucznych włosków pomiędzy włoski naturalne. Metoda włoskowa jest stosowana u kobiet, których brwi wymagają zagęszczenia lub zmiany kształtu. Kolor sztucznych włosków dobierany jest to naturalnego odcienia brwi.
  • Sculpting polega na dorysowaniu bardzo cienkich kresek imitujących pojedyncze włoski za pomocą specjalnej farby o wypukłej strukturze i cienkiego drucika. W tym przypadku kolor włosków może być dowolny, co daje jeszcze naturalniejszy efekt.

Wiele kobiet łączy obie metody, czyli doczepia włoski i zarazem je dorysowuje. Z „metody łączonej” mogą skorzystać nawet te panie, które w wyniku choroby straciły wszystkie brwi, ponieważ ta umożliwia stuprocentowe zrekonstruowanie naturalnej brwi.

Rekonstrukcja brwi – przeciwwskazania

Jak ustaliłyśmy, rekonstrukcja brwi nie jest zabiegiem inwazyjnym, mimo to są sytuacje, w których nie może zostać wykonana. I tak – przeciwwskazaniem do jej przeprowadzenia jest niedawny peeling chemiczny lub mikrodermabrazja, a także trądzik, wysypka, otwarte rany skórne i stany zapalne.

Na czym polega microblading?

Microblading to inaczej naturalny makijaż permanentny, który polega na dorysowywaniu na skórze cienkich włosków. Kosmetyczka nacina skórę maleńkim ostrzem, po czym wprowadza pod nią pigment. Efekt microbladingu utrzymuje się do dwóch lat, a później wymaga powtórzenia.

Rekonstrukcja brwi – moje doświadczenia

Bardzo przeszkadzały mi moje asymetryczne i przerzedzone łuki brwiowe, które zresztą sama sobie zafundowałam. Jak? Po prostu w przeszłości, gdy dopiero zaczynałam swoją przygodę z pęsetą, nieumiejętnie je regulowałam. Bardzo często chodziłam do kosmetyczki w nadziei, że to naprawi, ale jedna brew nie chciała gęstnieć. Miała liczne ubytki w strukturze, przez co znacznie różniła się od drugiego łuku. Łyse miejsca smarowałam olejem rycynowym, ale włoski nie odrastały. Kosmetyczka widziała, że jej wysiłki nie przynoszą rezultatów, dlatego zaproponowała rekonstrukcję brwi. Zgodziłam się, bo zabieg był nieinwazyjny.

Kosmetyczka przeprowadziła rekonstrukcję brwi metodą włoskową (building). Moje łuki brwiowe wymagały zagęszczenia, dlatego wybór był oczywisty.

Byłam bardzo zadowolona z efektów zabiegu, które utrzymały się przez 4 tygodnie. Na pewno będę wykonywała go regularnie.

Jakie są Wasze doświadczenia z rekonstrukcją brwi? Z której metody korzystałyście? (Może z obu?) Byłyście zadowolone z efektów? Czekam na Wasze opinie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.