jak zdjąć paznokcie żelowe

Jak zdjąć paznokcie żelowe w domu? Moje wskazówki krok po kroku

Cześć!

Jak często zastanawiałyście się nad tym, czy zdejmowanie paznokci żelowych w domu jest bezpieczne? A jak często to robiłyście? Dziś przedstawię wam dwa sposoby zdejmowania paznokci żelowych, a ty wybierzesz, który z nich będzie dla ciebie lepszy. Zapraszam do lektury.

Jak zdjąć paznokcie żelowe w domu?

Zdejmowanie paznokci żelowych w domu różni się od zdejmowania paznokci żelowych u kosmetyczki. Najważniejsze jest, żeby nie robić tego na siłę. A ty będziesz musiała być przygotowana na to, że twoje paznokcie będą osłabione. Wtedy najlepiej jest spiłować je na krótko i przygotować się na to, że płytka może odrastać nawet do dwóch miesięcy.

Mamy dwie metody zdejmowania paznokci żelowych w domu. Do każdej przydadzą ci się następujące akcesoria: ostry pilnik gruboziarnisty, aceton, płatki kosmetyczne, folia aluminiowa, drewniana szpatułka lub płasko ścięty patyczek do odsuwania skórek, polerka do paznokci.

Metoda 1

Wykorzystaj w niej: pilnik lub frezarkę, aceton, szpatułkę i polerkę. Postępuj według tych kroków:

  1. Gruboziarnistym pilnikiem ostrożnie i dokładnie spiłuj żel. Możesz użyć frezarki, ale tylko wtedy, gdy masz pewne doświadczenie w korzystaniu z niej.
  2. Kiedy na paznokciach warstwa żelu będzie niewielka, acetonem nasącz płatek kosmetyczny i przyłóż je do paznokci.
  3. Paznokcie owiń wacikami nasączonymi acetonem i folią aluminiową, a potem trzymaj je do 15 minut. Następnie drewnianym patyczkiem podważ pozostałości acetonu i sprawdź, czy odchodzą resztki lakieru.
  4. Na zakończenie paznokcie wypoleruj. Możesz usunąć skórki i zaaplikować odżywkę z witaminami lub nawilżający krem.

Metoda 2

Potrzebne będą ci do niej: aceton, szpatułka i polerka. Ten sposób jest krótszy i polega na: zamoczeniu paznokci w acetonie na około 15 minut, usunięciu resztek żelu za pomocą drewnianej szpatułki i wypolerowaniu płytki paznokcia. Pamiętaj jednak, że aceton może zniszczyć paznokcie i podrażnić skórki wokół nich. Przy stosowaniu tego typu metody, bądź bardzo ostrożna, a na jej koniec zastosuj odżywczy krem lub witaminową odżywkę.

Jak zregenerować paznokcie po żelu?

Regeneracja paznokci po usunięciu manicure żelowego polega na odżywieniu i nawilżeniu. Stosuj produkty z witaminami, olejkami, roślinnymi ekstraktami i substancjami wzmacniającymi płytkę paznokcia. Równie dobrze możesz poddawać się zabiegom kosmetycznym, które pozytywnie wpłyną na kondycję paznokci i dłoni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.