jak dbać o skórę pod oczami?

Spójrzmy pielęgnacji w oczy, czyli czym i jak pielęgnować skórę pod oczami?

Witajcie Piękne Istoty!

Wiem, jak ciężko dobrać dobrą pielęgnację najdelikatniejszym rejonom ciała i twarzy. Tu trzeba kierować się rozwagą i w punkt dopasować kosmetyki, nie działać po omacku. Dziś biorę na warsztat skórę pod oczami – opadną Wam klapki z oczu po tym poście. Może okazać się, ze całkiem opacznie podchodzicie do zasad pielęgnacji skóry pod oczami.

Dobry krem pod oczy – co powinien zawierać?

Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu powinny mieć lekką konsystencję, która ułatwi aplikację i wchłanianie produktu. Zawarte w nich, odpowiednio dobrane składniki aktywne i naturalne ekstrakty zapewnią kompleksową pielęgnację delikatnej skóry pod oczami. Dlatego polecamy stosowanie kremów zawierających np.:

  • wyciąg ze świetlika lekarskiego,
  • algi,
  • aloes,
  • kofeinę,
  • aktywne peptydy,
  • naturalne olejki (głównie arganowy),
  • wyciąg z kasztanowca,
  • kolagen,
  • witaminy E, C, A
  • ekstrakt z bławatka,
  • fitohormony,
  • ekstrakty z rumianku i zielonej herbaty,
  • koenzym Q10,
  • kwas hialuronowy.

Jak prawidłowo aplikować preparaty pod oczy?

Podczas pielęgnacji skóry pod oczami oczywiście najważniejszą sprawą jest kosmetyk. Codziennie i niestrudzenie stosujcie dobrej jakości kremy pod oczy, o jak najbardziej naturalnym składzie. Mogą to być również olejki – makadamia szybko się wchłania i nie tłuści skóry, podobnie jak arganowy, który działa silnie przeciwzmarszczkowo.
Czy wiecie, że czasem pieczenie i swędzenie skóry pod oczami może wynikać nie z działania alergennego kremu, lecz ze złej aplikacji? Dlatego aplikujcie krem z uwagą, delikatnie, wklepujcie go w skórę i dbajcie o to, by nie dostał się do oka.

Masaż okolic oczu

Masaż okolic oczu to coś, o czym każdy wie, że może działać cuda, w dodatku jest właściwie darmowy (wystarczy raz kupić wałek jadeitowy lub inny przyrząd do masażu), ale nikt go nie robi. Dlaczego? Nie wiadomo. Pewnie wszystko zwalamy (jak w moim przypadku) na brak czasu. Tymczasem już 5 minut takiego masażu codziennie, podczas aplikacji kremu pod oczy czy serum przynosi niesamowite wręcz efekty.

Oczywiście nie wałkujecie tej nieszczęsnej, delikatnej skóry jakby to było ciasto na pierogi, wszystko robicie delikatnie i z wyczuciem, a wkrótce masaż zaowocuje piękną, sprężystą skórą.

Oczywiście skórę możecie też delikatnie masować opuszkami palców – najlepie najpierw zaaplikować wtedy olejek arganowy lub inny naturalny olej dobrej jakości. Masaż pobudza mkrokrążenie i nie tylko likwiduje opuchliznę, ale sprawia, że skóra lepiej chłonie składniki z kosmetyków.

Demakijaż

Dokładne usunięcie kosmetyków kolorowych z oka to oczywiście czynność, o której nie powinno się wspominać, bo jest oczywista… ale bywa, że traktujemy go po macoszemu: kilka marznięć płynem micelarnym po oku nie rozwiąże sprawy. Ponadto ostatnio zobaczyłam, jak moja siostra zmywa oczy i zdębiałam: tarła te oczy jakby chciała sobie zetrzeć nie makijaż, ale co najmniej zetrzeć kolor tęczówki. 🙂
Takie tarcie bardzo źle wpływa na delikatną skórę pod oczami, ponieważ ją naciąga i po pewnym czasie ona straci sprężystość, stanie się wiotka, osłabiona, skłonna do podrażnień.

Starajcie się stosować delikatne kosmetyki do demakijażu. Najlepiej mleczka o łagodnym i naturalnym składzie, płyny micelarne oraz dwufazowe. Jak robić demakijaż, by nie uszkodzić delikatnej skóry? Nasączcie płatek kosmetyczny produktem do demakijażu i po prostu, zamiast trzeć, przyłóżcie go do powieki. Odczekajcie kilak sekund, a płyn na płatku rozpuści kosmetyki i zbierze je na płatek. Proste, łatwe, nieinwazyjne, bezpieczne.

Czy znacie jeszcze jakąś cenną zasadę dotyczącą pielęgnacji skóry pod oczami? Przepis na maseczkę, dobry masażer, dobry olejek do skóry pod oczami? Napiszcie koniecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz Polubić Także

Poniżej znajdziesz artykuły podobne do ostatnio czytanego.